Прем’єр-міністр Іспанії дав Каталонії тиждень, аби забути про незалежність

Прем’єр-міністр Іспанії дав Каталонії тиждень, аби забути про незалежність
Автор Желізняк Олександр в Новини/Політична правда

Прем’єр-міністр Іспанії Маріано Рахой поставив ультиматум президенту Каталонії Карлесу Пучдемону, щоб він до ранку 19 жовтня відрапортував про встановлення в бунтарскому регіоні конституційного порядку.

Loading...

Повідомляє “Народна Правда” з посиланням на видання La Vanguaria.

Так, прем’єр в письмовому вигляді просить роз’яснити, чи була проголошена Каталонією незалежність 10 жовтня.

А якщо це підтвердиться, то каталонський парламент повинні анулювати декларацію незалежності і відзвітувати про це до 10 ранку четверга, 19 жовтня.

Мадрид пригрозив у разі опору задіяти 155-ту статтю Конституції, яка дозволяє усувати керівництво регіону від влади для відновлення конституційного порядку.

Раніше повідомлялося, що каталонським парламентом прийнято закон про перехідний період, яким, як вважають прихильники боротьби за незалежність регіону, створюється юридична основа для того, щоб автономія вийшла зі складу Іспанії.

Документом буде набуто чинності лише тоді, коли прихильниками відокремлення Каталонії буде здобуто перемогу за результатами референдуму. Дія закону триватиме два місяці, доки не запуститься процес, який створить самостійну парламентську республіку, передає «Народна Правда» з посиланням на видання El Pais.

Каталонським парламентом прийнято закон про референдум у середу, 6 вересня, та прийнято ряд супутніх документів, зокрема, про те, як формуватиметься виборча комісія та щодо принципів організації голосування.

Як повідомив очільник каталонського уряду Карлес Пучдемона, рішення провести референдум прийняли в односторонньому порядку. До цього спонукали невдалі спроби укласти домовленість із мадридським центральним урядом щодо організації голосування.

Одразу після цього, у четвер, конституційним судом Іспанії призупинено закон про референдум, який був прийнятий парламентом Каталонії та винесено постанову припинили процедуру референдуму з питання про незалежність цієї іспанської провінції до 1 жовтня.

Джерело: Народна Правда
загрузка...