Скандал навколо закону про освіту: голова МЗС України дав пояснення

Скандал навколо закону про освіту: голова МЗС України дав пояснення
Автор Желізняк Олександр в Новини/Політична правда

За словами міністра закордонних справ України Павла Клімкіна, українська аргументація щодо закону про освіту знайшла підтримку у Євросоюзі.

Про це повідомляє “Народна Правда” із посиланням на Сьогодні.

Loading...

“Що стосується Угорщини, звичайно, там хтось не хоче слухати, свідомо розкручує цю політичну істерію. Я до речі звернувся і до Європейського союзу, до своїх колег – міністрів закордонних справ, оскільки Угорщина хоче це обговорити в понеділок на засіданні міністрів закордонних справ Європейського союзу – тобто довів до них і нашу аргументацію, яка в цілому підтримується “, – зокрема сказав Клімкін.

Разом із тим, міністр наголосив на необхідності визначення балансу у вивченні мов на прикладі європейських моделей.

Клімкін додав, що 12 жовтня в Угорщині він планує обговорити питання освітньої реформи.

Крім того він спростував чутки про закриття в Україні шкіл, де вивчається угорська мова, а також університету в Ужгороді. Клімкін назвав їх “абстрактною міфологією”.

Нагадаємо, дипломатичні відносини України та Угорщини у найближчому майбутньому можуть зіпсуватися. Будапешт почав погрожувати блокувати будь-які ініціативи Києва щодо просування країни в напрямку євроінтеграції, а також участі в різних програмах в рамках Східного партнерства.

Нагадаємо також, в уряді Угорщини вважають новий український закон «Про освіту» таким, що порушує права національних меншин. Будапешт наполягає на можливості викладання для діаспори на угорській мові, тоді як новий закон визначив українську, як основну мову освіти.

Додамо, 5 вересня Верховна Рада прийняла новий закон «Про освіту», який встановив українську мову для освітнього процесу. Для учнів, які належать до національних меншин, навчання українською мовою стане з 5 класу обов’язковим. З 2020 року викладання мовами меншин буде скасовано в початковій школі.

Крім того, новий конфлікт спалахнув у України з країнами Центрально-Східної Європи на тлі прийняття нового закону «Про освіту». Відповідно до закону, в державних і муніципальних шкільних установах освіту тільки на мові представників нацменшин можна провадити до 5 класу, а надалі освітній процес повинен тривати з використанням державної мови, тобто – української. Винятки було зроблено тільки для нацменшин, які не мають своєї держави (корінних народів) – кримських татар і караїмів.

Джерело: Народна Правда
загрузка...