Флот Лівії потопив російський танкер (відео)

Флот Лівії потопив російський танкер (відео)
в Закордонна правда/Новини

Російський танкер Goeast, зареєстрований під міжнародним номером IMO 7526924, розстріляний з 30-міліметрової гармати і потоплений в Середземному морі біля берегів Лівії.

Причина – непокору кораблю лівійської берегової охорони, екіпаж якого таким чином вирішив припинити незаконну контрабанду нафти, передає англомовне лівійське видання Libyan Express.

За свідченням лівійських військових, в момент обстрілу російське судно рухалося повним ходом, намагаючись втекти від переслідування в нейтральні води. Після отримання кораблем декількох пробоїн, в його корпус почала надходити вода, в результаті чого судно перекинулося набік. Весь вантаж – контрабандна лівійська нафта – вилився у відкрите море.

– Танкер Goeast був помічений ще кілька днів тому, – розповів журналістам генерал лівійської армії Айюм квассія. – Спочатку він підходив до терміналу Абу Камашев, а потім, на відстані приблизно в два кілометри від берега, нелегально завантажився нафтою через трубу, що належить контрабандистам. Після цього танкер спробував покинути територіальні води Лівії, а вимогу зупинитися не підкорився. Ми були змушені відкрити вогонь.

Цікаво, що російська влада поки ніяк не коментують інцидент в Середземному морі і навіть не цікавляться долями екіпажу російського танкера, про який, в свою чергу, лівійські військові також замовчують. Ймовірно, цьому сприяють юридичні тонкощі, завдяки яким російські моряки йшли від податків: формально танкер Goeast ходив під прапором Коморських островів. У той же час відомо, що він належить російській компанії “Ювас-Транс”, офіс якої знаходиться в місті Керч на території незаконно окупованого Росією українського півострова Крим.

Отримати хоч яку-небудь інформацію про російських моряків у їх безпосередніх наймачів в Керчі журналістам також не вдалося. Компанія “Ювас-Транс” повністю закрита для коментарів події.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.