Мін’юст врахує рекомендації Венеціанської комісії в реформі освіти

Мін’юст врахує рекомендації Венеціанської комісії в реформі освіти
Автор Желізняк Олександр в Новини/Політична правда

Україна врахує рекомендації Венеціанської комісії до закону «Про освіту», – заявила заступник міністра юстиції України Наталія Севостьянова.

Loading...

Повідомляє “Народна Правда” з посиланням на Укрінформ .

«Формулювання жорсткі, і тут, звичайно, попрацювали ті, хто сьогодні не мають голосу в ПАРЄ, але на сьогоднішній день присутня. Але в будь-якому випадку я впевнена, посилання на Венеціанську комісію є найкращим виходом з цієї ситуації і все їх рекомендації будуть нами враховані », – заявила Севостьянова і зазначила, що Україна навіть зацікавлена ​​у висновках Венеціанської комісії як третьої сторони.

5 вересня Верховна Рада прийняла новий закон «Про освіту», який встановив українську мову для освітнього процесу. Для учнів, які належать до національних меншин, навчання українською мовою стане з 5 класу обов’язковим. З 2020 року викладання мовами меншин буде скасовано в початковій школі.

При цьому у корінних народів України залишиться можливість здобувати освіту рідною мовою. За словами заступника голови ВР Оксани Сироїд, до корінних народів України відносяться: галичани, бойки, лемки, подоляни і кримські татари.

Нагадаємо, в Угорщині вважають новий український закон «Про освіту» таким, що порушує права національних меншин. Будапешт наполягає на можливості викладання для діаспори на угорській мові, тоді як новий закон визначив українську, як основну мову освіти.

Будапешт почав погрожувати блокувати будь-які ініціативи Києва щодо просування країни в напрямку євроінтеграції, а також участі в різних програмах в рамках Східного партнерства.

Утім, політтехнолог Олексій Голобуцький навів переконливі докази того, чому Україні не варто поступатися у питанні мови “друзям” Росії.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...