Названо найдешевші універсальні ліки

Названо найдешевші універсальні ліки
в Новини/Світська правда

Швейцарські і американські медики показали, що ефект плацебо працює навіть тоді, коли пацієнти обізнані про прийом фіктивного препарату.

Про це повідомляє “Народна Правда” з посиланням на The Telegraph.

Такі висновки вчені прийшли, провівши експеримент на 160 добровольцях. Учасникам пропонувалося тримати руку на розігрітій плиті аж до настання максимального больового порогу. Добровольцям, яких розділили на чотири групи, пропонувалася місцева анестезія, яка насправді є плацебо. Учасникам з першої групи не повідомили про цю обставину, учасників другої групи сповістили про це, також детально розповівши про вплив ефекту плацебо на здоров’я, третьої групи повідомили про фіктивне обезболивании без додаткових коментарів. Решта добровольці «знеболюючого» не отримували.
Згідно з висновками фахівців, найсильніше ефект плацебо виявився для учасників з першої і другої груп, їх показники толерантності до болю виявилися однаково високими.

Раніше вчені вважали, що ефект плацебо позитивно впливає лише тоді, коли справжня клінічна ефективність препарату прихована від пацієнтів. Вважається, що на ринку є безліч препаратів, ефективність яких не підтверджена доказовою медициною, але використовують ефект плацебо, наприклад, гомеопатичні засоби.

Вперше свідоцтва про ефективність плацебо як ліки при обізнаності пацієнтів були отримані дослідником Тедом Капчуком. Однак його висновки були розкритиковані іншими вченими, так як плацебо покращувало лише самопочуття пацієнтів, але не лікувала їх.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Оцініть цей матеріал 1 Зiрка2 Зiрки3 Зiрки4 Зiрки5 Зiрок
Loading...

Загрузка...
Загрузка...
Загрузка...