«Проросійська» резолюція ПАРЄ: що говорять українські депутати і дипломати

«Проросійська» резолюція ПАРЄ: що говорять українські депутати і дипломати Фото: "echrblog.blogspot.com"
Автор Желізняк Олександр в Новини/Політична правда

Скандальна резолюція Парламентською асамблеєю Ради Європи, яка може повернути на засідання делегацію з РФ, насправді не така страшна, як здається на перший погляд.

Такий висновок можна зробити із заяв деяких українських політиків і дипломатів, пише «Народна правда».

Loading...

Зокрема, голова української делегації, нардеп Володимир Ар’єв на своїй сторінці в Facebook підкреслив: далеко не факт, що «неприємна» резолюція ПАРЄ поверне росіян, оскільки цьому опираються представники і України, і Грузії, і країн Північної Європи.

Крім того, зазначає Ар’єв, такі документи без конкретики в Асамблеї завжди голосуються простіше, а коли справа дійде до конкретного механізму, то у ПАРЄ сприймуть відповідний документ інакше.

До того ж, за словами нардепа, українська делегація внесла важливу правку до тексту резолюції, яка дозволить делегатам з Росії повернутися тільки в разі виконання попередніх резолюцій, чого Москва так і не зробила.

Постпред України при Раді Європи Дмитро Кулеба у Facebook заспокоїв українців, зазначивши, що резолюція не дає ніяких гарантій скасування політичних санкцій проти РФ.

«Йде гра. Ми б’ємо, нас б’ють. Схвалення доповіді Ніколетті, про яку так багато галасу, це удар, а не нокдаун. Keep calm («Зберігайте спокій»), – додав Кулеба.

На думку дипломата, даний документ продемонстрував бажання повернути російську делегацію, але не гарантії. В цілому ж ситуація проясниться в січні 2018 року, а поки на неї впливає безліч різних чинників.

Нагадаємо, ввечері 11 жовтня у ПАРЄ схвалили резолюцію щодо зняття політичних санкцій з делегації РФ. За відповідне рішення проголосувало 90 членів асамблеї, проти – 7, і утрималося – 16. Обмеження можуть бути зняті вже в січні наступного року.

Раніше ми повідомляли, що Росія відмовляється сплачувати внесок до бюджету Ради Європи за 2017 рік. Про це заявив особисто голова МЗС РФ Лавров, мотивуючи це очікуванням відновлення повноважень російської делегації в ПАРЄ.

А генеральний секретар Ради Європи Турбйорн Ягланд намагається переконати членів Парламентської Асамблеї піти на поступки Росії в обмін на фінансування організації з боку РФ.

Додамо, депутатам в ПАРЄ роздавали брошури, в яких стверджується, що новий закон про освіту в Україні найгірший з тих, що є у сусідів.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...