Сила в правді

Навігація

Силовики попереджають українців про мегапотужну хакерську атаку

Силовики попереджають українців про мегапотужну хакерську атаку
в Новини/Соціальна правда

За інформацією Служби безпеки України, на державні структури та приватні компанії чекає нова хвиля масштабної кібератаки.

Основною метою атаки є порушення штатного функціонування інформаційних систем, що може дестабілізувати ситуацію в країні, повідомляє “Народна Правда” із посиланням на прес-центр СБ України.

Фахівці СБ України отримали дані, що атака може бути здійснена з використанням оновлень, у тому числі загальнодоступного прикладного програмного забезпечення. Механізм її реалізації буде подібним до кібератаки, проведеної в червні 2017 року.

Для попередження несанкціонованого блокування інформаційних систем рекомендують дотримуватись таких правил:

– оновити сигнатури антивірусного ПЗ на серверах і робочих станціях;

– здійснити резервування інформації, що оброблюється на комп’ютерному обладнанні;

– забезпечити щоденне оновлення системного програмного забезпечення, у т.ч. OS Windows усіх без винятку версій.

Нагадаємо, 27 червня, на деякі підприємства комерційного та державного секторів.була здійснена зовнішня хакерська атака невідомим вірусом, який вже отримав назву “Петя”. Фахівці з безпеки комп’ютерних даних вже оприлюднили способи, як уберегтися або ж вилікувати інфіковану “машину”. Найнадійніший спосіб – це профілактика. Якщо у вас стоїть операційна система Windows, переконайтеся, що у вас стоїть свіже оновлення. Зокрема, необхідно поставити оновлення Microsoft, яке вийшло 14 березня 2017 року, що закриває дірку в безпеці.

Нагадаємо також, 27 червня, Національний банк України попередив банки та інших учасників фінансового сектора про здійснювану зовнішню хакерську атаку невідомим вірусом на кілька українських банків, а також деякі підприємства комерційного та державного секторів.

Хакерської атаки зазнали комп’ютерні системи Ощадбанку та ще деяких банків, Укрпошти, Київенерго та Укрнерго, Укртелекому, Нової пошти та інші.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Останні Новини

Scroll Up

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: