Топ наймолодших держав світу (інфографіка)

Топ наймолодших держав світу (інфографіка) Фото: "Geography Jigsaw Puzzle"
Автор Желізняк Олександр в Закордонна правда/Новини

Лідер Каталонії Карлес Пучдемон у вівторок підписав декларацію про незалежність, але відклав її реалізацію на невизначений термін для проведення переговорів.

Тому питання відділення автономії від Іспанії і появи нової держави на мапі світу відкладається, передає «Народна правда».

Loading...

Але якби сепаратисти не відступили перед натиском Мадрида, то Південний Судан, як пише Statista, позбувся б титулу наймолодшого суверенної держави в світі.

Він оголосив незалежність від Судану в липні 2011 року після кровопролитної громадянської війни. Незалежність Південного Судану визнала більшість міжнародної спільноти, включно зі Сполученими Штатами.

За ним слідує Косово, яка оголосило незалежність від Сербії у лютому 2008 року, хоча досі бореться зі злочинністю, етнічної напруженістю і економічними проблемами. Дві інші країни на Балканах – Сербія і Чорногорія – займають третє і четверте місця в списку. Далі йдуть Східний Тимор (Південно-Східна Азія), Палау (Мікронезія), Еритрея (Африка), Чеська Республіка та Словаччина.

Топ наймолодших держав світу (інфографіка)
Statista

Нагадаємо, прем’єр-міністр Іспанії Маріано Рахой поставив ультиматум президенту Каталонії Карлесу Пучдемону, щоб він до ранку 19 жовтня відрапортував про встановлення в бунтарскому регіоні конституційного порядку.

Як повідомив очільник автономії, рішення провести референдум прийняли в односторонньому порядку. До цього спонукали невдалі спроби укласти домовленість із мадридським центральним урядом щодо організації голосування.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...