У Кабміні пояснили, чому медики бояться медреформи

У Кабміні пояснили, чому медики бояться медреформи
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Серед лікарів, медсестер та інших працівників є побоювання, зумовлені майбутньою медичною реформою.

Про це заявила в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун, передає «Народна правда» з посиланням на «5 канал».

На її думку, такі медики просто не до кінця розуміють суть змін, запланованих Міністерством охорони здоров’я. До того ж, зазначає Супрун, є безліч міфів, що підігріваються медіа і противниками реформи.

«Але коли ми зможемо донести до всіх лікарів, як воно буде виглядати, я думаю, що вже не будуть боятися», – вважає в.о. міністра.

При цьому, за її словами, є багато працівників сфери охорони здоров’я, які насправді чекають на цю реформу, оскільки знають, що будуть захищені, отримають своїх пацієнтів.

А головні лікарі та медичні заклади, продовжила Супрун, будуть зацікавлені в популярних лікарях, які надають якісну допомогу. При цьому вона нагадала, що медики зі своїми пацієнтами зможуть самі обирати, де працювати.

Нагадаємо, 2 жовтня Супрун заявила, що медична реформа передбачає, що частина медпослуг залишиться безкоштовною, мова йде насамперед про річні огляди та деякі діагностичні тести. Крім того, лікарі будуть звітувати за кожного пацієнта.

Раніше повідомлялося, що медична реформа в Україні повинна позитивно вплинути на всіх працівників медичної сфери, адже їх заробітні плати будуть залежати від числа пацієнтів.

Вона також додала, що зараз прийнятий важливий законопроект, який звільняє лікарів від тарифної сітки зарплат комунальних лікарень.

Джерело: Народна Правда