Вчені знайшли спосіб продовжити життя до 150 років

Вчені знайшли спосіб продовжити життя до 150 років
Автор Желізняк Олександр в Новини

Довгожителем можна стати, якщо підтримувати баланс між спортом, здоровим харчуванням, серйозним розумовим навантаженням і близькими стосунками з сім’єю і друзями.

Про це повідомляє “Народна Правда” з посиланням на Ненудні новини.

Loading...

У Пекіні пройшов перший саміт фахівців по боротьбі зі старінням, експерти якого дійшли висновку: тривалість життя людини може досягти 150 років.

Вчені вважають, що старіння неминуче, але його можна істотно уповільнити спільними зусиллями лікарів і генетиків. Уже існують програми генетичної модифікації клітин, які дозволяють серйозно відстрочити старіння легень, руйнування кісток і спинного мозку у мишей, а також поліпшити роботу їхньої серцево-судинної системи.

Дослідники медичного центру Mayo Clinic (США) вже приступили до клінічних випробувань цього методу на людях. Крім того, йде розробка препаратів, які можуть запрограмувати старіючі клітини на самознищення.

Крім того, люди, які зберігають ясну свідомість в старості, можуть прожити на 20 років довше за тих, чий розум почав відмовляти. Ті, хто мріє стати довгожителем, повинні підтримувати баланс між спортом, правильним харчуванням, постійно навантажувати мозок новими завданнями і, що особливо важливо, підтримувати близькі стосунки з родиною та друзями.

За словами нобелівського лауреата Елізабет Хелен Блекберн, головний секрет довголіття – в генах і способі життя. Відредагувати гени досить складно, а от продовжити собі життя, тримаючи під контролем хвороби серця і діабет – реально. Якщо зараз віковою межею вважається 120-130 років, то з новітніми досягненнями медицини ця цифра цілком може досягти 150 років.

Однак, збільшення тривалості життя може стати справжнім викликом для суспільства. Адже якщо середній вік людей похилого віку буде 100 років, то і на пенсію потрібно буде виходити в 80 років. Значить, виникне проблема нестачі робочих місць, і дуже дорослим людям доведеться конкурувати з 20-річними.

Нагадаємо, 112-річний іспанець Франсіско Нуньєс Олівера став найстаршою людиною на планеті після смерті 113-річного Ісраеля Кристала з Ізраїлю. Іспанець на даний момент має дев’ять онуків і п’ятнадцять правнуків.

Нагадаємо, раніше вчені повідомили, що за сто років людство зникне. На даний момент Homo sapiens є одним з найбільш відсталих видів в технологічному розвитку, так як людство зуміло підкорити космос і освоїти енергію атома лише в останні 100 років.

 

 

Джерело: Народна Правда
загрузка...