Іспанська влада дала Каталонії час до понеділка: потім буде пізно

Іспанська влада дала Каталонії час до понеділка: потім буде пізно
Автор Желізняк Олександр в Закордонна правда/Новини

Міністр внутрішніх справ Іспанії Хуан Ігнасіо Зойдо закликав лідера Каталонії поважати іспанську Конституцію та відмовитися від наполягань щодо незалежності північно-східної автономії.

Про це повідомляє The Associated Press,  передає “Народна правда“.

Loading...

Як повідомляється, Хуан Ігнасіо Зойдо заявив, що ще “не надто пізно, щоб виправити ситуацію”, та закликав главу уряду Каталонії Карлеса Пучдемона “не захоплюватися радикальною меншиною, яка для нього є партнером в уряді та яка підштовхнула Каталонію до краю прірви”.

Зазначається, що іспанський уряд дав Пучдемону час до ранку понеділка пояснити, чи він насправді оголосив чи не оголосив незалежність.

Якщо він відповість ствердно, то Мадрид дає йому час до четверга, щоб відмовитися від своєї позиції, в іншому випадку автономія Каталонії може бути тимчасово зупинена.

Нагадаємо, що лідер Каталонії Карлес Пучдемон опинився під тиском своїх ключових союзників, які вимагають проігнорувати вимоги Мадрида та проголосити повну незалежність регіону.

Нагадаємо,  1 жовтня 2017 року у Каталонії пройшов референдум про відокремлення від Іспанії. Незважаючи на протести Мадрида і спроби зупинити сепаратизм у регіоні, влада Каталонії заявили про 90% підтримку населення. При цьому,  у Брюсселі критично відгукнулися про дії уряду Каталонії, закликавши Іспанію самостійно вирішити цю проблему.

Як повідомив очільник каталонського уряду Карлес Пучдемона, рішення провести референдум прийняли в односторонньому порядку. До цього спонукали невдалі спроби укласти домовленість із мадридським центральним урядом щодо організації голосування.

Одразу після цього, у четвер, конституційним судом Іспанії призупинено закон про референдум, який був прийнятий парламентом Каталонії та винесено постанову припинили процедуру референдуму з питання про незалежність цієї іспанської провінції до 1 жовтня.

Тим часом, прем’єр-міністр Іспанії Маріано Рахой поставив ультиматум президенту Каталонії Карлесу Пучдемону, щоб він до ранку 19 жовтня відрапортував про встановлення в бунтарскому регіоні конституційного порядку.  Мадрид пригрозив у разі опору задіяти 155-ту статтю Конституції, яка дозволяє усувати керівництво регіону від влади для відновлення конституційного порядку.

Джерело: Народна Правда
загрузка...