Переселенці під посольством США в Україні оголосили голодування

Переселенці під посольством США в Україні оголосили голодування
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Переселенці почали голодування під посольством США в Україні. Вони вимагають, щоб посольство перевірило, куди витрачені кошти, що надійшли з США в Україну для допомоги переселенцям і постраждалим в результаті збройного конфлікту на сході України.

Про це повідомляє “Народна Правда” із посиланням на Новости Донбасса.

За словами протестувальників, місце для акції вони вибрали символічне. Йдеться не лише про гроші надані Державним департаментом, а й взагалі про гроші, надані в рамках міжнародної підтримки, зокрема від ЄС і Японії.

Також протестувальники хочуть привернути увагу до порушення законодавства, яке забезпечує права переселенців.

“Є закон про захист прав переселенців, в який внесли пункт 9.1. У цьому пункті написано, що адміністрація гуртожитку (будь-якого – в Києві, в Луцьку) повинна встановити лічильники на світло, на воду, на газ – на всі комунальні послуги, які вони надають, і відповідно до показників лічильників ми повинні платити не як підприємства, а як жителі міста”, – пояснив представник Луганської правозахисної групи Сергій Стулов.

Він зазначив, що зараз жителі одного з київських гуртожитків платять за комунальні послуги за тарифом для підприємств. Крім того, вони платять туристичний збір.

“Я плачу туристичний збір. Як я турист? Я три роки живу в цьому гуртожитку і з мене беруть туристичний збір”, – сказав Стулов.

Тривалість проведення акції – невідома.

Нагадаємо, у шахтарському місті на Львівщині збираються відкрити військовий ліцей для переселенців.

Нагадаємо також, у селі на Одещині обладнають «соціальне містечко» для переселенців.

Крім того, Путін розпочав масово повертати на батьківщину біженців з Донбасу.

Джерело: Народна Правда