Чому серце зупиняється раптово: медики назвали причину

Чому серце зупиняється раптово: медики назвали причину
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Американські кардіологи з Лос-Анджелесу прийшли до висновку, що ризик раптової зупинки серця значно зростає, якщо в організмі недостатньо кальцію.

У людей з найнижчими показниками кальцію в крові ймовірність раптової зупинки міокарда значно вище, ніж у інших, повідомляє “Народна Правда” із посиланням на ladyhealth.com.ua.

Кардіологами були проаналізовані відомості про 250 пацієнтах, які пережили зупинку серця. Їхні показники порівняли з даними 450 здорових учасників з контрольної групи. Фахівці виявили, що потерпілі від раптової зупинки серця відрізнялися зниженням показників кальцію в крові протягом 90 днів перед зупинкою.

“У людей з найнижчими показниками – менш 8,95 мг / дл – загроза зупинки серця більш ніж в 2 рази була вищою, ніж у тих, у кого рівень кальцію в крові не опускався нижче рівня 9,55 мг / дл”, – повідомили автори проекту.

Проте вчені не рекомендують вживати добавки з кальцієм. При вживанні кальцієвих препаратів цей мікроелемент має властивість осідати в тканинах організму, що збільшує ризик серцевого нападу.

Медики вважають, що підтримувати необхідний рівень кальцію потрібно, перш за все, за рахунок повноцінного харчування.

Нагадаємо, фібриляція передсердь – одне з найпоширеніших порушень ритму серця – має різні фактори ризику, серед яких на сьогодні не останню роль відводять цукровому діабету.

Нагадаємо також, раніше ми називали напої, які можуть покращити роботу серця. До них вчені віднесли воду, зелений чай, гранатовий сік, червоне вино і каву.

Джерело: Народна Правда