Соціолог пояснив, коли чекати нового Майдану

Соціолог пояснив, коли чекати нового Майдану
Автор Желізняк Олександр в Новини/Політична правда

Українці конкретні в своїх масових акціях протесту. Сьогоднішні ж політичні демонстрації не особливо зачіпають громадянина нашої країни.

Про це заявив директор Соціологічної групи «Рейтинг» Олексій Антипович, передає «Народна правда» з посиланням на Zik.

Loading...

Підстави виходити українцям на вулиці без організації політсилами експерт сьогодні не бачить. У 2004 році, за словами Антиповича, громадяни відстоювали право вибору, а в 2014 – хотіли змінити владу.

«На вівторок ряд політичних сил проведуть протести. Українцям наразі це все не надто актуально. Українець вийде на вулицю тоді, коли його права і інтереси будуть порушені. Наразі ми такого не спостерігаємо», – зазначив соціолог.

Антипович вважає, що українцем з усього переліку сьогоднішніх вимог цікавить лише скасування депутатського імунітету.

Експерт також детально пройшовся по інших пунктах. Закон про вибори: українці голосують «серцем». Антикорупційний суд – не довіряють все системі правосуддя.

Крім того, хоча кожен другий, каже соціолог, хотів би перевиборів президента і Ради, але ось конкретну політичну силу українець не готовий піти підтримати.

«Українці завжди готові до протестних акцій. Кожен другий підтримає перевибори президента чи Верховної Ради і що б не сталося ми завжди йдемо на Майдан але це зовсім не означає, що українець готовий йти підтримувати певну політичну силу для того, аби привести їх до влади і замінити попередню», – підкреслив Антипович.

Нагадаємо, 19 вересня правоохоронці перекрили вулицю Грушевського у Києві, встановивши на проїжджій частині рамки металодетекторів. Виявилося, що причиною перекриття вулиці став мітинг лікарів, які вирішили акцією протесту показати своє ставлення до медичної реформи.

6 вересня під Верховною Радою розпочався мітинг власників старих автомобілів, пригнаних із Європи. Водії машин на єврономерах або, як іще називають такі автомобілі противники б/у автопрому з Європи, – “корит на евробляхах”, вимагали від влади зміни митних правил.

Джерело: Народна Правда