Ідентифікувати українців будуть по-новому: що потрібно знати

Ідентифікувати українців будуть по-новому: що потрібно знати
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

В Україні буде введена електронна ідентифікація абонентів, які не укладали письмові договори з постачальником телекомунікаційних послуг.

Відповідне рішення 17 жовтня прийняла Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації (НКРЗІ), передає «Народна Правда».

Loading...

Після затвердження змін до рішення «Про затвердження Порядку реєстрації абонентів, які отримують телекомунікаційні послуги без укладення договору в письмовій формі», документ буде направлено на узгодження в інші органи, причетні до цієї сфери.

На ринку мобільних операторів вже відреагували на рішення НКРЗІ. Так, президент «Київстару» Петро Чернишов пояснив, що воно дозволить ідентифікувати клієнтів за допомогою Електронного цифрового запису (ЕЦП), ID-карт або Bank ID.

Чернишов додав, що українцям слід змиритися з цим кроком, адже така ідентифікація є загальносвітовим трендом і входить до стратегічного плану Кабміну.

Нагадаємо, Європарламент заявив про готовність скасування плати за роумінг із Україною, Грузією та Молдовою. Нацкомісія з регулювання зв’язку та інформатизації (НКРЗІ) повідомила про те, що в Україні готові до скасування роумінгу до 2020 року.

Через те, що незабаром може бути скасований роумінг із країнами Євросоюзу, компанія «Київстар» збирається підняти тарифи на мобільний зв’язок. При цьому йдеться про зростання вартості комунікаційних послуг саме всередині країни.

Джерело: Народна Правда
загрузка...