Виплати переселенцям можуть істотно зрости

Виплати переселенцям можуть істотно зрости
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

У профільному міністерстві наразі розглядаються питання можливого підвищення соціальних виплат “біженцям” з окупованого Росією півострова Крим, а також територій Донецької і Луганської областей, які знаходяться не під контролем української влади.

Про це заявив заступник міністра соціальної політики України Микола Шамбір, пише Народна Правда з посиланням на Радіо Свобода.

Loading...

За словами чиновника, у Мінсоцполітики обговорюється питання про невелике підвищення виплат переселенцям з наступного року.

Утім, як заначив Микола Шамбір, все ж таки, на скільки плани вдасться реалізувати, залежить від державного бюджету.

Наразі, в Україні офіційно зареєстровані 1 596 644 переселенців з окупованих територій, які отримували допомоги більше, ніж на 2 мільярда гривень.

Нагадаємо, у вересні в Кабінеті Міністрів прийняли важливе рішення щодо переселенців. Тепер внутрішньо переміщені особи зможуть отримувати пенсії та соціальні виплати в будь-якому банку країни, а не тільки через “Ощадбанк”.

Нагадаємо, в Мінсоцполітики назвали  кількість вимушених переселенців з зони проведення АТО на Сході та анексованого Росією Криму, які знаходяться на офіційному обліку в Україні.

Європейський інвестиційний банк у рамках Надзвичайної кредитної програми з відновлення України планує  виділити 305 млн гривень на допомогу та підтримку внутрішньо переміщених осіб.

Раніше про переселенців з тимчасово окупованих територій і про оновлену процедуру верифікації осіб, які перетинають лінію розмежування, розповів заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб Георгій Тука.

Нагадаємо, завдяки реформі, в українців з’явилося аж цілих три можливих варіанти виходу на відпочинок. З 2018 року — можна буде вийти на пенсію в 60 років при наявному стажі в 25 років, а не 15 як зараз, в 63 роки при стажі 15 років. Щороку вимоги до стажу збільшуватимуться на рік. І з 2019 року можна в 65 років піти на пенсію при стажі від 15 до 16 років. І до 2028 року поріг страхового стажу має досягти 35 років.

Раніше віце-прем’єр-міністр Павло Розенко назвав новий розмір мінімальної пенсії в Україні. Вона складатиме 1452 гривні.

Джерело: Народна Правда
загрузка...