АМКУ дозволив власникові акцій «Роснефти» прикупити «шматочок» Миколаєва

АМКУ дозволив власникові акцій «Роснефти» прикупити «шматочок» Миколаєва Фото: "Reuters"
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

Антимонопольний комітет України дозволив швейцарської компанії Glencore прикупити частку в чотирьох підприємствах, що належать російському олігархові Олегу Дерипасці.

Про це «Народна Правда» повідомляє з посиланням на прес-службу АМКУ.

Зокрема, трейдер купить акції «Миколаївського глиноземного заводу» (МГЗ) і ще трьох українських компаній, які входять до Об’єднаної компанію «Російський алюміній» ( «РусАл»).

У відомстві зазначили, що таке рішення прийнято, оскільки заявки Glencore на частку в статутних капіталах не приведуть до «монополізації чи суттєвого обмеження конкуренції на товарних ринках України».

Крім того, Рада національної безпеки і оборони України підкреслив, що на учасників не поширюються санкції.

Як зазначає «Економічна правда», «РусАл» володіє в МГЗ 13,96% акцій, а решта 86,04% належать «Гуардон України». Прямими ж власниками є офшори з Аруби, кінцевим бенефіціаром яких є Дерипаска. СБУ підозрює олігарха в знищенні Запорізького алюмінієвого комбінату (ЗАлК) в інтересах конкурентів з РФ. Проти «РусАла» в жовтні 2016 року Україна були введені санкції.

Також відзначимо, що швейцарський трейдер Glencore тісно залучений в російський бізнес. Наприклад, в грудні минулого року разом з Катарським суверенною фондом компанія придбала 19,5% акцій «Роснефти».

Нагадаємо, Україна на третину збільшила торгівлю із Росією, незважаючи на дії Кремля в ОРДЛО і анексію Криму.

Зазначимо, 13 жовтня Україною до СОТ було направлено вимогу провести консультації з Росією щодо обмежень на імпорт українських товарів: соків, пива і пивних напоїв, кондитерських виробів, шпалер. Заходи були прийняті в 2013-2015 роках на підставі рішень Росспоживнагляду.

Джерело: Народна Правда