Які ознаки серцевого нападу?

Які ознаки серцевого нападу?
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Хвороби серця є причиною 25% смертей в усьому світі. Разом із тим, серцево-судинних захворювань часто можна уникнути, якщо дотримуватися здорового харчування, виконувати фізичні вправи та позбутися шкідливих звичок.

Ішемічна хвороба серця – захворювання, що об’єднує атеросклероз коронарних артерій, стенокардію і інфаркт міокарда. Внаслідок відкладення холестеринових бляшок на стінках коронарних артерій їх просвіт звужується і кровопостачання погіршується. Згодом бляшки тільки збільшуються, ускладнюючи кровотік. Оскільки більшість ліків не здатні повністю розчинити їх, перспектива інфаркту міокарда стає загрозливою, повідомляє “Народна Правда” із посиланням на Новости Ю.

Інфаркт особливо підступний тим, що він трапляється несподівано. Більш того, 20% інфарктів протікають безсимптомно. Ці так звані “мовчазні” інфаркти наносять непоправної шкоди здоров’ю. Тому дуже важливо знати симптоми, які можуть заздалегідь попередити вас про те, що незабаром у вас може статися серцевий напад. Ось 6 “провісників” інфаркту міокарда.

Тиск в грудях

Ніколи не ігноруйте тиск або біль в грудях. Це явний сигнал того, що у вас проблеми з серцем, які вимагають негайного лікування. Частий біль в грудях – ознака того, що серцевий напад може статися в будь-який час. Якщо біль поширюється на руки, спину, плечі і шию – це привід негайно викликати швидку.

Брак повітря

Серце і легені працюють в тандемі, тому збої в роботі одного органу призводять до проблем і в іншому. Звуження просвіту артерій перешкоджає нормальному кровотоку. Внаслідок цього легені отримують занадто мало крові, і ви починаєте буквально задихатися, хапаючи ротом повітря.

Безпричинна втома

Якщо ви почали прокидатися втомленим і вам не вистачає сил на виконання звичної роботи – це може бути ознакою того, що наближається серцевий напад. Підвищена стомлюваність означає те, що ваше серце працює в рази сильніше, щоб качати кров.

Симптоми грипу або застуди

Як не дивно, більшість пацієнтів, які пережили інфаркт, стверджують, що відчували симптоми грипу або застуди перед нападом.

Холодний піт

Дрібний, липкий і холодний піт – поширений симптом серцевого нападу. Це означає, що ваше серце не отримує достатньо крові, насиченої киснем. Ваш мозок також починає страждати від нестачі кисню і порушення кровообігу, в результаті чого ваша свідомість здається заплутаною і затуманеною, а на лобі виступає холодний піт.

Перепади настрою

Почуття безпричинного страху, яке не припиняється, – ознака нестачі кисню. Якщо ваш настрій часто змінюється зі спокійного і щасливого до нападів паніки без видимої причини, можливо, ваш організм попереджає вас про наближення інфаркту.

Нагадаємо, американські кардіологи з Лос-Анджелесу прийшли до висновку, що ризик раптової зупинки серця значно зростає, якщо в організмі недостатньо кальцію. У людей з найнижчими показниками кальцію в крові ймовірність раптової зупинки міокарда значно вище, ніж у інших.

Нагадаємо, фібриляція передсердь – одне з найпоширеніших порушень ритму серця – має різні фактори ризику, серед яких на сьогодні не останню роль відводять цукровому діабету.

Нагадаємо також, раніше ми називали напої, які можуть покращити роботу серця. До них вчені віднесли воду, зелений чай, гранатовий сік, червоне вино і каву.

Джерело: Народна Правда