Як виявити рак на ранній стадії: названо сім симптомів

Як виявити рак на ранній стадії: названо сім симптомів
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Медики звернули увагу на маловідомі симптоми, які можуть сигналізувати про початок хвороби. При цьому лікарі наголошують, що більшість видів раку виліковні, якщо вчасно їх виявити.

Про це повідомляє “Народна Правда” із посиланням на healthystyle.info.

Loading...

Хриплий голос

Він може бути, як ознакою застуди, так і свідченням серйозного захворювання. Якщо голос не відновлюється протягом 2-3 тижнів, то слід обстежитися. Іноді хрипота в голосі може вказувати на формування пухлини в голові або шиї. Зараз така пухлина видаляється з мінімальною інвазивністю, і якщо операція проведена на ранній стадії, голос ви не втратите. Кашель протягом більше трьох тижнів – також серйозний привід зробити рентген грудної клітини. Це може вказувати на рак легенів.

Пробудження в холодному поту

Причиною того, що ви спітніли уві сні, можуть бути або занадто тепла ковдра, або, якщо ви жінка, менопауза. Але це може також бути ознакою лімфоми – хвороби, яка уражує лімфатичні клітини. При цій хворобі підвищується метаболізм, тому що клітини лімфоми використовують багато енергії. Фахівці кажуть, що нічне потовиділення буває настільки рясним, що доводиться міняти піжаму або навіть постільну білизну.

Стійка печія

Якщо печія тримається довше двох-трьох тижнів і вам постійно доводиться приймати антациди, це може свідчити про наявність раку шлунка, стравоходу, підшлункової залози або яєчників.

Болі в спині

У 99% випадків болю в спині є проблемою опорно-рухового апарату. Також болі в спині є одним з найбільш поширених симптомів раку підшлункової залози. Зазвичай виникає біль у верхній частині живота, яка віддає в спину, виникає втома, втрата апетиту, втрата ваги.

Утруднене ковтання

Такий симптом може стати основним при ранній стадії раку голови і шиї, голосових зв’язок, стравоходу, формування пухлини в порожнині рота або на язиці. Також однією з можливих причин формування таких пухлин вважається передача вірусу папіломи людини (ВПЛ) через оральний секс без використання медичних засобів захисту.

Ранки, які не загоюються

Крім змін з родимками, на рак шкіри вказують невеликі шишки, іноді з виразкою на вершині, що зудять або кровоточать.

Виразки в роті або на язиці

Вони можуть бути наслідком вірусної інфекції та пройти за кілька днів. Але в разі, коли виразки не проходять 3-4 тижні або якщо вони не болять, це може бути симптомом раку в порожнині рота або на мові.

Нагадаємо, рак грудей посідає перше місце серед поставлених онкологічних діагнозів в Україні. Щороку в країні від неї помирає близько дев’яти тисяч жінок, серед яких чимало молодих. Але, за словами лікарів-онкологів, вони могли б жити, якби були уважнішими до свого здоров’я.

Нагадаємо, група американських вчених з Рочестера зробила сенсаційне відкриття. Дослідники відкрили протипухлинний ефект антиоксидантів епігалокатехін галат (Epigallocatechin gallate – EGCG), який міститься в зеленому чаї. Він припиняє розмноження ракових клітин, зокрема, в клітинах крові.

Нагадаємо також, науковці з Техаського університету у США винайшли диво-пристрій, який з точністю до 96% визначає ракову пухлину. І на цю “операцію” портативному апарату знадобиться менше хвилини. Пристрій, який усього за 10 секунд розпізнає у людини рак легенів, молочної та щитовидної залоз і яєчників, отримав назву MasSpec Pen.

Крім того, фахівцями WebMD (найбільший американський портал по темі охорони здоров’я та одночасно спільноти лікарів) були зібрані кілька симптомів, які пов’язані з онкологією. Людина може не здогадуватися, що чимось хворіє, але організм кожен раз подає їй різні сигнали.

Також ми писали про те, що група дослідників виявила, що підвищені дози вітаміну С і ніацину, або вітаміну B3, знищують стовбурові клітини раку. Опубліковане журналом Cell Biology International дослідження показало, що при впливі низьких і високих доз вітаміну C і ніацину на стовбурові клітини пухлин кишечника, дія протилежна.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...