МЗС України висловилося щодо незалежності Каталонії

МЗС України висловилося щодо незалежності Каталонії
Автор Желізняк Олександр в Закордонна правда/Новини

Україна не підтримує незалежність Каталонії, а визнає лише територіальну цілісність Іспанії в рамках міжнародно визнаних кордонів.

Про це міністр закордонних справ України Павло Клімкін написав у соцмережі Twitter, пише Народна Правда.

Loading...

Окрім того, очільник зовнішньополітичного відомства зазначив, що Україна підтримує дії уряду Іспанії щодо врегулювання кризи, якщо вони проводяться в рамках дотримання законодавства та забезпечення прав громадян.

У свою у Вашингтоні заявили, що Каталонія є невід’ємною частиною Іспанії і Сполучені Штати підтримують конституційні заходи уряду щодо зусиль залишити Іспанію сильною та єдиною.

У НАТО та Євросоюзі ж заявили, що питання “республіки” має вирішувати Мадрид в конституційному порядку.

Зазначимо, Автономне співтовариство Каталонія у п’ятницю, 27 жовтня, оголосило про свою незалежність від Іспанії.

У свою чергу іспанський прем’єр Маріано Рахой розпустив парламент Каталонії та звільнив главу уряду Карлеса Пучдемона.

Нагадаємо, 1 жовтня 2017 року у Каталонії пройшов референдум про відокремлення від Іспанії. Незважаючи на протести Мадрида і спроби зупинити сепаратизм у регіоні, влада Каталонії заявили про 90% підтримку населення. При цьому,  у Брюсселі критично відгукнулися про дії уряду Каталонії, закликавши Іспанію самостійно вирішити цю проблему.

Як повідомив очільник каталонського уряду Карлес Пучдемона, рішення провести референдум прийняли в односторонньому порядку. До цього спонукали невдалі спроби укласти домовленість із мадридським центральним урядом щодо організації голосування.

Одразу після цього, у четвер, конституційним судом Іспанії призупинено закон про референдум, який був прийнятий парламентом Каталонії та винесено постанову припинили процедуру референдуму з питання про незалежність цієї іспанської провінції до 1 жовтня.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...