Як ростуть дитячі зуби: все, що потрібно знати українцям

Як ростуть дитячі зуби: все, що потрібно знати українцям
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Крім стандартних проблем з прорізуванням зубів у малюків, існують не зовсім звичайні стоматологічні особливості у дітей, про які варто знати батькам.

Про це розповідає “Народна Правда” з посиланням на Мой Ребенок.

Loading...

Новонароджений з зубами

Дитячі зуби починають формуватися, коли дитина ще перебуває в утробі матері, але в більшості випадків перший зуб не з’явиться з ясен дитини, поки їй не виповниться 6-12 місяців. Тим не менш, деякі діти народжуються з одним або декількома вже прорізаними зубками, дивуючи своїх батьків. Це так звані натальні або неонатальні зуби. При грудному вигодовуванні, ці зуби можуть завдавати дискомфорт мамі.

Подвійні зуби

Помітили, що дитячі зуби вашої дитини виглядають не зовсім нормально? Вам здається, що деякі зубки зрослися один з одним? Зуби зростаються, коли один зуб, що росте, розділяється на два різних, вони залишаються прикріпленими один до одного і розвиваються разом.

Акулячі зуби

Молочний зуб у дитини ще не випав, а на його місці вже починає рости постійний. Чому так відбувається? Коли малюк росте, основні зуби поступово руйнують коріння молочних зубів, однак іноді коріння руйнуються недостатньо швидко. Така аномалія зустрічається у кожної 10 дитини і зазвичай не вимагає втручання стоматолога. Виростаючи, дорослий зуб витісняє молочний, і в решті решт, виштовхує його.

Вроджена відсутність зубів або адентія

У більшості людей 32 постійних зуба, однак у 20% людей зустрічається адентія, тобто вроджена відсутність одного або декількох зубів. Зазвичай стоматолог виправляє цю ситуацію за допомогою імплантату або моста.

Вибитий зуб

Американська асоціація стоматологів повідомляє, що до закінчення середньої школи, кожен третій хлопчик і кожна четверта дівчинка отримували травму зубів. Іноді це означає, що ваша дитина може залишитися без зуба на рік або два. Дитячі зуби набагато легше вибити, ніж постійні, тому що їх коронкова частина (видима, верхня частина зуба) набагато довша за їх корінь.

Якщо так сталося, перш за все, вам потрібно знайти відсутній зуб, щоб переконатися, що він не потрапив в дихальні шляхи дитини. Якщо вибито тимчасовий зуб, вам порадять почекати поки не з’явиться постійний – навіть якщо це затягнеться на кілька років. У деяких випадках ваш стоматолог може запропонувати реімплантацію зуба, але це рішення в кожному конкретному випадку повинен приймати тільки лікар.

Стовбурові клітини зуба

У світі існує “Зубний банк”, в якому зберігаються стовбурові клітини зубів. Стоматолог витягує дитячий зуб, при цьому важливо зберегти пульпу зуба, інше – справа техніки, перевірка і кріозаморозка. Так, процес не з дешевих, зате які перспективи в майбутньому!

Нагадаємо, експерти рекомендують батькам приводити своїх дітей до стоматолога не менше двох разів на рік. Причому, це стосується не тільки дітей, але й самих батьків. При цьому, зовсім необов’язково, що ви або дитина повинні відчувати зубний біль. І саме для того, щоб зубки не турбували, потрібно працювати на випередження. Іншими словами, раз на півроку проходити консультацію лікаря.

Нагадаємо також, зуби треба чистить 2 рази в день по 2 хвилини, а після кожного прийому їжі полоскати порожнину рота. Причому, популярна думка про необхідність використання зубної нитки стоматологи не підтримали.

Джерело: Народна Правда
загрузка...