Названо медичні препарати, які суттєво підвищують тиск

Названо медичні препарати, які суттєво підвищують тиск
Автор Желізняк Олександр в Новини/Шоу-бізнес

Розчинні аспірин, парацетамол та ібупрофен, які приймають мільйони людей, можуть бути причиною інфарктів, інсультів і навіть передчасної смерті. Все тому, що вони містять  багато солі, показало масштабне дослідження.

Про це повідомляє “Народна Правда” з посиланням на Medmoon.

Вчені Університетського коледжу Лондона і Університету Данді проаналізували 1 290 000 історій хвороби, що зберігалися в державних клініках Великобританії.

Було встановлено, що пацієнти, які регулярно вживали розчинні форми аспірину, парацетамолу, ібупрофену та інших поширених препаратів на 22 відсотки більше схильні до ризику інсульту і в 7 разів (!) більше схильні до високого кров’яного тиску.

Вони також підрахували, що у таких пацієнтів на 28 відсотків більше шансів померти передчасно.

У деяких з болезнижучих препаратів було виявлено на 50 відсотків більше солі, ніж рекомендована добова доза!

Автори дослідження закликали всіх, хто регулярно вживає розчинні знеболюючі, терміново від них відмовитися. Особливо небезпечними і фатальними можуть стати такі ліки для гіпертоніків або людини з хворим серцем.

Вони також закликали виробників ліків вказувати на їх упаковці про те, скільки солі містить 1 доза препарату.

Нагадаємо, лікарі назвали простий спосіб уникнути інфаркту. Як виявилося, регулярні сніданки сприяють значному зменшенню ризику серцево-судинних захворювань.

Також медики попередили, що через густу кров утруднене її пересування, що викликає кисневе голодування всього організму, особливо небезпечний такий стан для мозку. Виправити ситуацію можна досить простими методами.

Лікарі також наголошують на важливості регулярного проведення досліджень на виявлення порушення жирового обміну, що є передумовою розвитку багатьох важких хвороб. Оскільки гіперхолестеринемія не проявляється симптоматично, тому аналізи на виявлення такого стану потрібно проводити раз на рік.

Джерело: Народна Правда