Сила в правді

Навігація

ТОП підземних музеїв, про які ви не знали (фото)

ТОП підземних музеїв, про які ви не знали (фото)
в Новини/Світська правда

У наші дні по підземеллях гуляють натовпи туристів, а колись в тунелях ховалися від вторгнень чужих армій, зберігали воду, добували корисні копалини і ховали мертвих.

Про це повідомляє “Народна Правда” з посиланням на Сьогодні.

ТУРЕЧЧИНА: МЕГАПОЛІСИ В НАДРАХ
У країні, де різні народи змінювали один одного на протязі декількох тисячоліть, обов’язково повинні існувати загадкові підземелля.

КАППАДОКІЯ. Розташований в серці Малої Азії регіон найбільше відомий фантастичними пейзажами. Втім, не тільки за ландшафтами тягнуться сюди туристи.
Тут, на плоскогір’ї між трьох вулканів, спочатку жили хетти – одна з великих цивілізацій стародавнього світу. Хетти залишили багатоповерхові підземелля з майстерними системами життєзабезпечення – вентиляцією, водопроводом, каналізацією. В епоху Римської імперії в Анатолію втікали ранні християни, які теж знайшли притулок в цих багатоповерхових лабіринтах.
Для туристів, які приїхали до Каппадокії, доступні підземні міста Каймакли, Деринкую, Озконак. Вони являють собою багатоповерхові лабіринти, здатні, в теорії, вмістити до 30 тис. осіб. Але туристу для знайомства і півгодинної прогулянки вистачить. Причому їхати варто тільки в одне з трьох – міста мало відрізняються.
Якщо зайшла мова про підземні міста Туреччини, то згадаємо ще й маловідомий Айдинтепе: його знайшли недавно в північній провінції Байбурт. Історія міста подібна до підземель Каппадокії. Але Айдинтепе ще не завантажений туристами. Можна рекомендувати це місце туристам, які самостійно подорожують по Туреччині і опинилися поруч.
Вартість вхідного квитка – 2-3 €. Тур з місцевим гідом (тривалість – близько 1 ч.) – 15-20 €.

ЦИСТЕРНА. Підземне водосховище в Константинополі побудували в VI ст., Та й у наш час воно заповнене водою приблизно на метр.
У наші дні “Цистерна Йеребатан” стала однією з найпопулярніших визначних пам’яток Стамбула. Тим більше, що розташований цей об’єкт дуже вигідно – в самому туристичному районі міста Султанахмет, поруч з громадою Айя-Софія. Виглядає Йеребатан як просторе (70х40 м) підземелля з сотнями колон (їх сюди звозили після розбирання античних храмів), що підпирають склепінчасту стелю. Туристи прогулюються між колон по містках, а весь простір дуже толково підсвічений прожекторами. Вода в Йеребатан чиста, прозора, і в ній плескалися пристойних розмірів коропи. Загалом, відмінне місце, щоб відпочити від спеки і штовханини мегаполісу.
Вхідний квиток: 5€.

ТОП підземних музеїв, про які ви не знали (фото)

ІТАЛІЯ: КАТАКОМБИ, НАБИТІ СОТНЯМИ МУМІЙ
В кінці XVI ст. численна братія монастиря ордену капуцинів в Палермо (о. Сицилія) виявилася в скрутному становищі. Їм ніде стало ховати ченців, що йдуть з життя. Спочатку пристосували під кладовище крипту (підвал під вівтарем). А коли вона заповнилася, почали рити підземелля. Пізніше з’ясувалося, що місцеві грунти і повітряне середовище підземелля перешкоджають розкладанню.
Виробилася навіть особлива технологія підготовки покійного до поховання. Тіло висушували в особливих камерах протягом 8 місяців. Поступово в коридорах під монастирем зібралося більше 8 тис. скелетованих, муміфікованих або забальзамованих тіл. За життя всі вони були представниками місцевої знаті і духівництва. Так катакомби капуцинів стали однією з наймасштабніших експозицій мумій в світі: вони тут лежать, стоять і навіть висять на стінах і під стелею.
Вхідний квиток в катакомби – 3 €. Фото- і кінозйомка заборонена.

ТОП підземних музеїв, про які ви не знали (фото)

ШВЕЦІЯ: МІДНА ШАХТА В ФАЛУНІ
Виявляється, левова частка міді в Західній Європі в XVI-XVII ст. була зі Швеції. Чимала частина мідних дахів і шпилів в старих містах Європи – скандинавського походження. Завдяки багатству надр Швеція увійшла тоді до п’ятірки найбагатших країн континенту.
У наші дні на місці одного з відомих родовищ міді створений музей гірничої справи Стуре-Коппарберг. Він включає в себе наземний індустріальний ландшафт та історичні споруди, але ключовим моментом відвідин Фалуна є спуск в гірничі виробки на глибині 70 м. Стародавні штольні збереглися майже в оригінальному вигляді і перетворені в музейну експозицію.
Вартість екскурсії в супроводі гіда по підземній частині – 22 € для дорослих, 9 € – для дітей. Температура в Стуре-Коппарберг тримається біля позначки 5 °C. Тому для відвідування настійно рекомендується одягнутися тепліше і взути міцні черевики.

ТОП підземних музеїв, про які ви не знали (фото)

РУМУНІЯ: ПРОСОЛЕНІ КОРИДОРИ ПІД ПРАІДОМ
Одна з цікавих, але мало у нас відомих пам’яток Румунії – гігантські рукотворні підземелля в соляному пласті під містечком Праід.
Сіль в цих місцях почали добувати ще тисячу років тому: у свій час шахта під Праідом стала наймасштабнішим місцем видобутку солі в Європі. Сьогодні гірнича виробка перетворилася на туристичну визначну пам’ятку і здравницю одночасно. Розміри підземелля вражають: тільки основний зал, розташований на глибині 120 м, має довжину 400 м при висоті 15 м. А ще потрібно приплюсувати розгалужену мережу коридорів. Не дивно, що відвідувачів привозить з денної поверхні автобус, що курсує в надрах гори. У величезному залі, стіни і підлога якого складені з відполірованої і блискучої в променях прожекторів солі, поміщаються церква, геологічний музей, місця для відпочинку, мотузковий парк і навіть колесо огляду. Хоча власна моя думка: без всього цього місце виглядало б ще ефектніше.
Вхідний квиток – 12 €. Автобус в шахту відправляється кожні півгодини і очікує пасажирів біля квиткової каси, розташованої в центрі містечка.

ТОП підземних музеїв, про які ви не знали (фото)

АВСТРІЯ: МЕРЕХТЛИВІ ЗАЛИ СВІТУ СВАРОВСКІ
Буквально за околицею Інсбрука, в містечку Ваттенс, знаходиться другий за відвідуваністю (лідер тут – Шенбрунн) музей Австрії.
Взагалі-то “Кришталеві світи Сваровскі” складно назвати музеєм в звичному значенні цього слова. Тут не розповідають про славний шлях знаменитого бренду, хоча чимала частина експозиції присвячена саме кришталю. Творці “Кришталевих світів Сваровські” придумали казкове царство в товщі гірського хребта і заповнили 16 підземних залів мерехтливими скарбами і загадковими інсталяціями – творіннями відомих дизайнерів і художників. “Блакитний зал” змінюється “Кришталевим куполом” або “Театром механіки”. Іноді складно зрозуміти, що за об’єкт бачиш перед собою. Але, як би там не було, кожен експонат виглядає досить ефектно.
Вхідний квиток в “Кришталеві світи Сваровскі” – 19 €, діти до 14 років – 7,5 €. Дістатися до музею можна на мікроавтобусі-шатлі, що курсує кожні 2 години від туристичного інфоцентру на Марія-Терезія штрассе в Інсбруку.

ТОП підземних музеїв, про які ви не знали (фото)

ПОЛЬЩА: ЗОЛОТО І БАЗА НАЦИСТІВ
ЗОЛОТА КОПАЛЬНЯ. Туристи їдуть сюди заради шахти Злоти Сток, в якій добували золотоносну руду. У другій половині XX в. “Мерзенний метал” закінчився, і підземелля закинули. Пізніше шахту перетворили в об’єкт індустріального туризму.

У Чорній штольні показано, як добували золото в XVI ст., А штольня “Гертруда” знаменита єдиним в Польщі підземним водоспадом, в якому вода зривається з висоти 10 м.
Після прогулянки по надрах наймолодшим відвідувачам пропонують відчути себе справжніми старателями: вони можуть самі намити пару крупинок золотого піску.
Вартість туру в супроводі гіда – 4 €.

ТОП підземних музеїв, про які ви не знали (фото)

ТАЄМНИЦЯ. Підземелля в Злоти Сток цікаве, але менш ефектне, ніж об’єкт, що знаходиться в 60 км від нього. У розпал Другої світової нацистська Німеччина страждала від бомбардувань авіації антигітлерівської коаліції: довелося ховати під землю навіть заводи. Невисокі і лісисті Совині гори добре підходили для цієї мети. У Нижній Сілезії німці встигли прорубати розгалужену мережу тунелів, але наступ Червоної армії змусив нацистів кинути все як є. Підземелля залишилися майже недоторканими, але до сих пір невідомо, для чого призначався Гігант – так називалося підземне місто. Сьогодні для відвідування відкрита одна з ділянок – Осувка біля містечка Глушиця.
Вартість туру по підземному комплексу – 3,5 €.

ТОП підземних музеїв, про які ви не знали (фото)

Нагадаємо, у фондах Львівської галереї мистецтв не дорахувалися 621 музейного експоната. Що стало відомо під час інвентаризації музейних комплексів.

Нагадаємо, у Києві відкрився музей непотрібних речей. Гіпсові погруддя і постаменти, монети, значки та прапори епохи соцреалізму. З горищ і з будинків культури вони перекочували на ринок антикваріату.

“Народна Правда” також писала, шо наприкінці травня на території Національного музею народної архітектури та побуту України горів одноповерховий дерев’яний будинок кінця XIX – початку ХХ століття.

 

 

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Оцініть цей матеріал 1 Зiрка2 Зiрки3 Зiрки4 Зiрки5 Зiрок
Loading...

Теги:
Загрузка...
Загрузка...
Загрузка...

Останні Новини

Scroll Up

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: