У ЄС планують змінити правила в’їзду для українців

У ЄС планують змінити правила в’їзду для українців
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Зараз для поїздки до країн Євросоюзу українцям достатньо мати біометричний паспорт, зворотній квиток і документи, які підтверджують мету поїздки, строки перебування та місце проживання.

З 2020 року для в’їзду до ЄС необхідно буде пройти попередню авторизацію в системі ETIAS. Для отримання дозволу подорожувати до Європи треба буде зайти на відповідний сайт та заповнити реєстраційну форму з вказуванням ПІБ, дати та місця народження, національності, паспортних даних та мети поїздки, пише НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на mind.ua.

Реєстрацію треба буде проходити раз на три роки. Заповнення однієї форми коштуватиме 10 євро. Відповідь із рішенням треба буде чекати 72 години.

Нові правила, впровадження яких схвалив Комітет Європарламенту питань громадянських свобод, юстиції і внутрішні справ, торгнуться жителів України, Грузії, Молдови, Америки, Канади та інших країн, які мають безвіз з ЄС.

Основною метою впровадження нової системи є збір інформації про іноземних громадян, яка б допомогла визначити, чи несуть вони небезпеку. Нові правила є відповіддю на підвищений ризик терористичних атак в європейських країнах.

Рішення щодо запровадження системи не є остаточним, останнє слово має казати Європарламент.

…Як тільки зміни вступлять в силу, вони застосовуватимуться як громадян України, так і до громадян Америки. ETIAS – це не віза. Це більш прозорий і зручний для відвідування ЄС режим. Жителі безвізових країн зможуть, як і раніше, подорожувати без віз, але їм необхідно буде пройти просту електронну авторизацію перед в’їздом до Шенгену. Система допоможе виявляти нелегальних мігрантів та осіб, що представляють загрозу безпеці ЄС, перш ніж вони прибудуть на кордон, – заявив Артіс Пабрікс, європарламентар від Латвії.

Схожа система попередньої реєстрації давно працює в США та Канаді.

Українське парламентарі не вбачають у європейській ініціативі нічого протизаконного, більш того, аналогічну форму попередньої онлайн-реєстрації планує ввести і Україна стосовно громадян Росії з 1 січня 2018 року.

Нагадаємо, Центр обслуговування громадян “Паспортний сервіс” Державного підприємства “Документ” розташований на третьому поверсі універмагу “Україна” в місті Києві. Його загальна площа 1400 кв. метрів. Для прийому документів, фотографування та зняття біометричних даних тут використовують 28 робочих станцій. Люди отримують готові паспорти у 9 віконцях видачі.

Українці після вступу в силу безвізового режиму Європейського Союзу з Україною почали відкривати для себе нові країни. На даний момент найпопулярнішою державою серед українців є Італія. У трійці лідерів також опинилися Польща і Німеччина, а Угорщина та Іспанія замкнули топ-5 найулюбленіших напрямків серед українців.

Тим часом, в Україні можуть заборонити виїзд за кордон громадянам, які не платять аліменти. Про це заявив голова Мінюсту України Павло Петренко, зазначивши, що в країні збільшується кількість проваджень з цього питання.

Джерело: Народна Правда