Яку загрозу несуть засоби для миття посуду

Яку загрозу несуть засоби для миття посуду
Автор Желізняк Олександр в Новини/Шоу-бізнес

Дослідники з’ясували, що використання мийних засобів небезпечне для людини, бо збільшує стійкість хвороботворних бактерій. Вчені провели масштабний експеримент на бактеріях Staphylococcus Aureus.

Про це повідомляє “Народна Правда” з посиланням на Новини Ю.

Loading...

Результати проведеного дослідження показали, що неправильне використання хімічних дезінфікційних засобів може посилити стійкість бактерій до лікування. Застосування дезінфектантів, так званих біоцидів, в низьких концентраціях, веде до того, що бактерії не тільки не гинуть, а ще й формують стійкість до антибіотиків в подальшому.

В експериментах на бактеріях Staphylococcus Aureus вчені виявили, що бактерії мутували під впливом низьких концентрацій біоцидів, використовуваних в лікарнях для дезінфекції.

Бактерії мутують і стають стійкими до ряду антибіотиків. Саме такі бактерії викликають внутрішньолікарняні інфекції. «Бактерії-мутанти представляють собою загрозу для хворих, оскільки вони можуть бути стійкішими до лікування», – заявили дослідники.

На думку вчених, постійне використання дезінфіційних речовин може створити штами бактерій, резистентних до антибактеріальної терапії.

Нагадаємо, раніше експерти розповіли, скільки потрібно мити руки насправді. Як вважають британські вчені,  цій справі необхідно приділяти приблизно 20 хвилин.

Нагадаємо, в багатьох навчальних закладах України не дотримуються санітарних норм. Такі висновки перевірки, проведеної напередодні чергового навчального року.

 

Джерело: Народна Правда
Теги:
загрузка...
загрузка...