Куріння змінює форму серця: доведено медиками

Куріння змінює форму серця: доведено медиками
Автор Желізняк Олександр в Новини/Шоу-бізнес

Сигаретний дим змінює форму серця і викликає зміни ритму його скорочення, впливаючи на ферменти, що контролюють ділення клітин у серцевому м’язі.

Про це йдеться у статті американських біологів, опублікованій у European Journal of Heart Failure, повідомляє “Народна Правда” із посиланням на Експрес.

Loading...

Досі залишається незрозумілою роль нікотину, що є головним компонентом сигаретного диму, у виникненні серцево-судинних захворювань. За словами вчених, сигаретний дим містить не лише нікотин, але й понад 4 тисячі інших хімічних компонентів, роль яких на сьогодні достеменно не вивчена.

Вчені з Іллінойського університету у Чикаго дослідили вплив сигаретного диму на серце щурів. Протягом 5 тижнів одна група тварин дихала повітрям з домішками сигаретного диму, а інша група – знаходилася у звичних для себе умовах. Через п’ять тижнів серце щурів дослідили за допомогою ехокардіографії і мікроскопії, а також визначили склад ферментів у серцевій тканині.

З’ясувалося, що у першої групи щурів, які дихали сигаретним димом, помітно змінилася форма лівого шлуночка – головного насосу серцевого м’яза. Окрім того, вчені побачили збільшення рівня активної форми ферменту, що контролює ділення клітин серцевого м’яза, а також збільшення рівня гормону норепінефріна, що відповідає за боротьбу зі стресами.

За словами вчених, нікотин чи інші компоненти сигаретного диму викликають біохімічні зміни у серці, які у свою чергу, призводять до зміни його форми.

Нагадаємо, робота вчених з Університету штату Пенсільванія стала черговим доказом того, що оздоровлення раціону харчування безпосередньо пов’язано з поліпшенням стану організму. За висновками фахівців, одне суцвіття брокколі на добу оздоровлює серце.

Нагадаємо, німецькі вчені, на підставі експерименту в якому взяли участь 766 здорових підлітків у віці від 14 до 18 років, прийшли до висновку, що найкориснішим вітаміном для серця є вітамін К.

Нагадаємо, із настанням осені багато людей відчувають брак енергії, сонливість, можливе посилення проблем з пам’яттю. Це означає, що організм потрібно активно насичувати вітамінами. У зв’язку з цим слід приділити особливу увагу щоденному раціону, оскільки через його недостатню якість люди недоотримують необхідні речовини.

Раніше ми також повідомляли про корисні властивості чаю. Чорний чай прекрасно бадьорить наш організм, а зелений чай тонізує і допомагає схуднути.

Джерело: Народна Правда
загрузка...