Науковці розкрили головну небезпеку електронних сигарет

Науковці розкрили головну небезпеку електронних сигарет
Автор Желізняк Олександр в Новини/Шоу-бізнес

Куріння електронних сигарет серед підлітків у значній мірі підвищує ризик того, що вони в підсумку перейдуть на тютюн.

Про це свідчать результати дослідження університету Ватерлоо, передає “Народна Правда” з посиланням на RCI.

Loading...

Раніше широко розганялася думка, що вайпінг допомагає людям відмовитися від тютюну.

Згідно з ним, 44 тисячі канадських школярів, які протягом року захоплювалися вайпінгом, стануть жертвами шкідливої ​​звички, яка вже давно на Заході стала табу.

Школярів розділили на шість груп, куди входили ті, хто курять щодня; ті, хто курять спорадично; ті, хто пробують; любителі сигар і ті, хто навіть не пробував курити.

Діти, які використовували електронні сигарети за 30 днів до старту дослідження, з більшою ймовірністю починали курити тютюн і продовжували курити протягом року.

Провідний автор дослідження Девід Геммонд зазначає, що експеримент доводить шкоду вайпінга для дітей, однак і визнає, що в деякому роді може відображати загальні чинники, а не причинний ефект: одні й ті ж індивідуальні і соціальні фактори ризику, які впливають на вибір на користь електронної сигарети, можуть також підвищити вірогідність куріння серед молоді.

Але дослідники відзначили, що поширеність куріння не дуже знизилася з плином часу, тому вплив електронних сигарет на показники серед молодих курців був мінімальним.

Нагадаємо, згідно з підрахунками професора Кембріджського університету Девіда Шпіґельхальтера, людина втрачає по 30 хвилин життя, коли викурює дві цигарки, з’їдає порцію червоного м’яса, має 11 фунтів (5 кг) зайвої ваги, з’їдає один гамбурґер, випиває 2-3 порції спиртного в день.

Зазначимо, вчені виявили особливий ген, який відповідає за схильність до нікотинової залежності і розвитку раку легенів. Особливий варіант ДНК впливає на регуляцію генів в мозку людини.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...