Правила реєстрації за місцем проживання хочуть змінити

Правила реєстрації за місцем проживання хочуть змінити
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

У МВС планують дещо змінити систему реєстрації громадян, іменовану пропискою. Таким чином спробують відсторонитися від радянської системи. Українцям ж стане на порядок простіше зареєструватися за місцем проживання.

Про це повідомляється на сайті МВС України, передає “Народна Правда“.

Loading...

У Міністерстві внутрішніх справ серйозно взялися за вдосконалення системи реєстрації місця проживання з метою спрощення її для населення. Її наша держава успадкувала від Радянського Союзу, до складу якого входила до 1991 року, фактично перейнявши дозвільну систему реєстрації місця проживання. Дана система “прописки” певною мірою перешкоджає українцям у реєстрації їхнього  реального місця проживання, а також ускладнює облік населення.

Над удосконаленням системи буде “битися” два роки поспіль робоча група, яку організувало МВС. До неї увійшли численні експерти з різних відомств, органів влади і міжнародних організацій. Тому після 2020 року в Україні запланована поява нової і дуже зручної системи реєстрації, яка буде спрощена і дозволить полегшити українцям доступ до адміністративних і соціальних послуг.

Дана модель “прописки” буде максимально наближена до стандартів Європейського союзу, запевняють в МВС.

Нагадаємо, в Україні вже почали штрафувати водіїв по-новому. Вступили в силу зміни до деяких українських законів, що передбачають відповідальність водіїв за неправильну парковку транспортних засобів, стоянку і зупинку в місцях, які призначені для водіїв-інвалідів.

Також в ДМС  роз’яснили, чому змінився стан оформлення біометричних паспортів. У Державній міграційній службі пояснили, що це  звичайна технічна процедура заміни сертифікатів, строк дії яких закінчився.

До слова, в Києві запрацював величезний “паспортний стіл” із оформлення “біометрики”. Центр обслуговування громадян “Паспортний сервіс” Державного підприємства “Документ” розташований на третьому поверсі універмагу “Україна” в місті Києві.

Джерело: Народна Правда
загрузка...