МВФ висунув Україні жорсткі умови для чергового траншу

МВФ висунув Україні жорсткі умови для чергового траншу
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

Україна має врегулювати питання з цінами на газ для населення, схвалити “приватизаційний” закон, “розібратися” з земельною реформою і, врешті-решт, створити обіцяний антикорупційний суд. Власне, такі безапеляційні вимоги поставив Міжнародний валютний фонд нашій країні, яка претендує на отримання траншу у два мільярди доларів.

У МВФ вирішили відкласти питання земельної реформи на наступний рік. Це потрібно, щоб знайти точки взаєморозуміння у суспільстві й встигнути розробити комплексний план її впровадження, пише Народна Правда з посиланням на Українські Новини.

Як зазначив представник Міжнародного валютного фонду Йоста Люнгман, окрім того, для четвертого перегляду програми необхідно прийняти закон про приватизацію держактивів.

Представник МВФ зазначив, що Україна вже виконала необхідну програму на дві третини. Скажімо, за словами Люнгмана, пенсійна реформа, за яку нещодавно проголосувала Верховна Рада, наразі досліджується фахівцями фонду на відповідність.

Окрім того, в Україні вже провели низку обов’язкових реформ, серед яких осучаснення банківського сектора, таргетування інфляції й плаваючий курс. До зробленого у МВФ також віднесли створення Національного антикорупційного бюро й зміни у енергетичному секторі країни. За впровадження зазначених змін Україна вже отримала від МВФ 12,5 мільярдів доларів.

Нагадаємо, раніше для завершення четвертого перегляду програми співпраці і отримання п’ятого траншу від Міжнародного валютного фонду, Україна повинна була затвердити пенсійну реформу.

Згодом МВФ розглянув проект пенсійної реформи та висловив незгоду із п’ятьма положеннями, які можуть стати на заваді подальшій співпраці. Кредитор рекомендував прем’єр-міністру України Володимиру Гройсману переглянути суперечливі пункти.

Мінсоцполітики допрацювали законопроект про пенсійну реформу і 1 жовтня закон запрацював частково, а з 1 січня 2018 р. набере чинності в повному обсязі.

Нагадаємо, що президент Петро Порошенко попросив зняти питання про запуск ринку землі з порядку денного, і глава МВФ Крістін Лагард начебто погодилася. Таким чином, пункт про необхідність земельної реформи буде вилучено з меморандуму України та МВФ.

Джерело: Народна Правда