Свинина в Україні може різко подорожчати

Свинина в Україні може різко подорожчати
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини/Соціальна правда

Світова пропозиція свинини в 4 кварталі 2017 році зростатиме — головним чином завдяки Китаю, США, Канаді та Бразилії. Про це свідчать прогнози Rabobank.

Як зазначив старший аналітик RaboResearch Ченьчжун Пан, драйвером ринку виступає Китай. За останні місяці він значно скоротив імпорт, а це породжує ризик переповнення глобального ринку. Однак ситуація ще може змінитися, пише Народна Правда з посиланням на landlord.ua.

Loading...

Світові ціни на свинину, за очікуванням Rabobank, до кінця року зростуть. Проте цей прогноз не є однозначним, вважає Андрій Панкратов, cтарший експерт з сільськогосподарських ринків ФАО.

“По-перше, прогноз зростання – це усереднення. Наприклад, в ЄС ось-ось стане відчутним збільшення пропозиції свинини завдяки зростанню виробництва і їм треба буде активно шукати додаткові ринки збуту. Аналітики Rabobank же не очікують суттєвого впливу цього фактору, але український ринок відчує цю тенденцію сповна. По-друге, деякі фактори, які мають працювати на зростання цін, навпаки, стримуватимуть цей ріст”, — написав Панкратов на своїй сторінці в Facebook.

Водночас український ринок дістався межі, коли імпорт свинини стає економічно обґрунтованим.

За 9 місяців 2017 року цей показник склав 70 000 тонн – на 11% більше, ніж за аналогічний період минулого року. Більше імпортовано лише м’яса птиці – 120 000 тонн.

М’ясна продукція імпортується переважно з Польщі та Німеччини.

Нагадаємо, в останню декаду серпня свинина в Україні піднялася в ціні вище за 100 гривень, подолавши таким чином ціновий максимум попередніх років.

А у вересні ціни на свинину та сало суттєво зросли. Найдорожче “національний продукт” продають у Києві – 105 гривень за кілограм. А ось у Тернополі сало продають за зовсім скромною, у порівнянні із іншими регіонами ціною – 32 гривні.

Раніше ми також повідомляли про зростання цін на продукти і товари цієї осені. В Україні фіксується девальвація національної валюти, а від валютного курсу в нашій державі формуються ціни на бензин, імпортну техніку, житло, автомобілі та навіть газ.

Нагадаємо, експерти ради фінансової стабільності зробили невтішний прогноз стосовно інфляції в Україні. Економічне зростання в країні є волатильним і помірним в результаті негативного ефекту блокади неконтрольованих територій, однак цей ріст повинен прискоритися в 2018 році.

Також варто зазначити, що у липні набула чинності постанова КМУ про скасування держрегулювання цін на продукти харчування. Цей крок повинен допомогти бізнесу і зробити виробництво привабливим для інвесторів.

Джерело: Народна Правда
загрузка...