Часта поява “гусячої шкіри” вказує на небезпечні хвороби

Часта поява “гусячої шкіри” вказує на небезпечні хвороби Фото: "dovidkam.com"
Автор Желізняк Олександр в Новини/Шоу-бізнес

Відчуття гусячої шкіри нерідко свідчить про розвиток важких хвороб.

Про це повідомляє “Народна Правда” з посиланням на Добрий лікар.

Loading...

Виявляється, про погіршення стану здоров’я та розвиток певної недуги може свідчити поява відчуття, ніби по тілу бігають мурахи. Медики кажуть, що на цей симптом мало хто зважає, тоді як саме в такий спосіб організм сигналізує про збій у роботі певного органа чи системи.

То чому по тілу починають повзати мурахи?

Відомо, що в наляканої тварини шерсть стає дибки, це відбувається і коли їй холодно (тоді між шерстинками збільшується прошарок повітря, аби зберігалось тепло). Так-от, механізм появи відчуття на тілі людини мурах є таким самим, це – пілореакція, в основі якої задіяння нервової системи і м’язів. Для людини такий рефлекс рудиментарний, він не зник у процесі еволюції, хоча в цьому вже немає потреби, – пояснює Тетяна Куценко, кандидат біологічних наук, доцент кафедри фiзiологiї людини та тварин Київського нацiонального унiверситету iменi Тараса Шевченка.

– Причиною появи в людини так званої гусячої шкіри здебільшого стає психоемоційне збудження на фоні сильних емоцій. Це може бути як стрес чи раптовий переляк, так і глибокі переживання від прочитаного в книжці, побаченої сцени в кіно чи навіть від почутої музики (часто до цього призводять перепади між високими й низькими звуками). Тоді задіюється нервова система, у результаті її сигналу м’язи на шкірі починають скорочуватись, волосини піднімаються, притім виникає відчуття, ніби по шкірі бігають мурахи. Якщо така реакція з’являється рідко, швидко минає й не дошкуляє (не стає причиною дискомфорту) – це варіант норми.

– А якщо таке стається часто і набридає?

– Тоді йдеться про патологічний стан, причиною чого можуть бути хвороби. Для встановлення діагнозу важливо брати до уваги, в який період доби це стається, чи в цей час людина відпочиває, чи перебуває в активному стані. Здебільшого такий
симптом виникає на тлі ураження периферичної нервової системи при цукровому діабеті – тоді відчуття, що мурахи повзають по шкірі, доймає вночі або у стані спокою. За таких обставин раджу перевірити рівень цукру в крові, – говорить професор Володимир Паньків, головний ендокринолог Києва, завідувач відділу УНПЦ ендокринної хірургії, трансплантації ендокринних органів і тканин.

Але треба мати на увазі, такий симптом нерідко супроводжує токсичне ураження печінки, “гусяча шкіра” регулярно з’являється при зниженні функції щитоподібної залози, порушенні обміну речовин (мова про подагру), остеохондрозі (на фоні защемлення корінців нервів), розсіяному склерозі (тоді цей симптом виникає на тлі слабкості в м’язах та їхньому затерпанні).

А ще серед провокативних факторів може бути переохолодження, на тлі якого розвивається оперізувальний лишай, тоді відчуття, що мурахи бігають, передує основним симптомам цієї хвороби (висип, біль). Тож якщо шкіра часто нагадує гусячу, зверніться до лікаря, слід чимскоріш виявити причину появи такої проблеми й почати лікування. А от якщо вона з’явилася після повернення з відпочинку в країні зі спекотним кліматом, причиною може стати зміна часових поясів і температурного режиму. Тоді йдеться про тимчасовий адаптаційний симптом, що незабаром мине.

Раніше дієтологи назвали найкорисніші продукти для лікування багатьох поширених серед українців хвороб: раку і діабету.

Нагадаємо, вчені досліджували дієту 4 тис. банківських працівників і прийшли до висновку що всім, кому за 40 років і вони ігнорують сніданок – загрожує атеросклероз.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...