ЗНО – 2018: опубліковані програми і графік

ЗНО – 2018: опубліковані програми і графік
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Максимум чотири тести і можливість три з них зарахувати як державну підсумкову атестацію для випускників шкіл – Український центр оцінювання якості освіти (УЦОЯО) розповів, на що варто звертати увагу майбутнім абітурієнтам під час підготовки до зовнішнього незалежного оцінювання в наступному році.
Про це повідомляє “Народна Правда” з посиланням на UAToday.

“У розділі Предмети ЗНО розміщено актуальні характеристики сертифікаційних робіт, критерії оцінювання завдань відкритої форми з розгорнутою відповіддю і програми зовнішнього незалежного оцінювання”, – розповіли в Центрі про те, як готуватися до ЗНО-2018.

Вказується, що в характеристиці сертифікаційної роботи з певного навчального предмета зазначено структуру тесту, кількість і типи завдань, наведена схема нарахування тестових балів і кількість балів, які можна отримати, правильно виконавши всі завдання тесту. Також в характеристиці зазначено час, відведений на виконання тесту.

Кожен користувач має право скласти тести максимум з чотирьох навчальних предметів. Загалом зовнішнє незалежне оцінювання пройде з 11 предметів: українська мова та література, історія України, математика, біологія, географія, фізика, хімія, англійська мова, іспанська мова, німецька мова, французька мова.

У 2018 році для проведення ЗНО з англійської, іспанської, німецької та французької мов будуть використовуватися тести двох рівнів складності: рівня В1 і рівня В2. Новацією цих тестів буде також частина “Розуміння мови на слух”, що передбачає прослуховування звукових фрагментів і виконання завдань до них.

Так, ЗНО з української мови та літератури відбудеться 24 травня. Сертифікаційна робота з української мови та літератури налічує 58 завдань різних форм і складається з трьох частин: Українська мова (33 завдання), Українська література (24 завдання) і Власне висловлювання (одне завдання відкритої форми з розгорнутою відповіддю).

ЗНО ж з історії України відбудеться 06 червня, з математики – 22 травня, з біології – 4 червня, з англійської мови – 01 червень, і 25 червня ЗНО з іспанської завершує основну кампанію.

Нагадаємо,  стало відомо про зміни в ЗНО-2018.  Наступного року ЗНО з української мови і літератури складатимуть випускники не лише шкіл, а й професійно-технічних навчальних закладів і коледжів, а також буде кардинально оновлено тести з англійської мови.

Раніше була оприлюднена сума, яка буде виділена на освіту в 2018 році. На підвищення якості освіти та підготовки вчителів в Україні в наступному, 2018 році, з бюджету буде виділено 520 мільйонів гривень. Планується, що в першу чергу ці гроші повинні бути побудовані школи в сільській місцевості.

Нагадаємо також, в Міносвіти розповіли, які зміни чекають на молодших школярів в новому навчальному році.

 

Джерело: Народна Правда