Підприємцям приготували новий сюрприз: ЄСВ будуть нараховувати по-новому

Підприємцям приготували новий сюрприз: ЄСВ будуть нараховувати по-новому
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

До Закону “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування” внесено зміни. Нові норми почнуть діяти з 1 січня 2018 року.
Про це повідомляє головне управління ДФС у Вінницькій області, інформує “Народна Правда“.

Змін зазнала база нарахування єдиного внеску, яка складатиме 15 розмірів мінімальної заробітної плати.

Loading...

Платників єдиного внеску побільшає – до їх переліку увійдуть фермерського господарства, якщо вони не підлягають страхуванню на інших підставах.

Від сплати єдиного внеску за себе звільнятимуть фізичних осіб-підприємців (у тому числі “спрощенців”) та членів фермерського господарства, якщо вони отримують пенсію за віком, або мають інвалідність.

Крім того, змін зазнають й терміни сплати єдиного внеску. Від початку наступного року, платники ЄСВ будуть зобов’язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний квартал, до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачується такий внесок.

Нагадаємо, у разі несвоєчасної сплати податку на житлову нерухомість на порушників очікують штрафи, нарахування пені та навіть кримінальна відповідальність. При цьому оплата має бути здійснена один раз протягом поточного року за попередній рік згідно ставкам, встановленими на 1 січня – 31 грудня звітного періоду. Оплата має бути здійснена протягом проміжку часу, встановленого Державною фіскальною службою.

Нагадаємо також, у Мінфіні розробили революційний проект по оподаткуванню бізнесу. Передбачається, що податок на прибуток підприємств замінить податок на виведений капітал. Міністерство фінансів України розробило законопроект, що вводить податок на виведений капітал замість податку на прибуток.

Крім того, зідно з роз’ясненнями ДФС, за здачу в комісійний магазин поношених речей, побутової техніки або меблів українці повинні платити податок – виручені гроші є додатковим доходом, з якого повинен стягуватися податок на доходи фізичних осіб. Так, посередник-комісійний магазин (юридична особа), є податковим агентом і повинна утримувати з виплачених людині коштів ПДФО і військовий збір. Крім того, зобов’язаний відображати інформацію про виплачені доходи і утримані збори в податкових звітах.

Джерело: Народна Правда
загрузка...