Сила в правді

Навігація

Україна зайняла лідерські позиції за ростом цін на продукти

Україна зайняла лідерські позиції за ростом цін на продукти
в Новини/Соціальна правда

Україна посіла сумнівне перше місце серед країн Європи за показниками зростання цін на продукти харчування, де вартість споживчого кошика за рік підскочила на більш ніж 15%.

За інформацією Державної служби статистики, сало зросло на 67%, свинина – 47%, яловичина – 34%, а курятина – “лише” на 32%, пише Народна Правда з посиланням на mariupol.tv.

Молочні продукти зросли, в середньому, на 30%, а хліб – на 20%.

У свою чергу цукор, ціни на рослинну олію та яйця залишилися практично незмінними.

І лише гречка подешевшала на 25%.

Цей стрибок цін експерти пояснюють тим, що за останні 26 років кількість худоби в країні найнижча. Та й ціни на харчі зростають швидше, ніж зарплати і пенсії українців.

Раніше ми також повідомляли про зростання цін на продукти і товари цієї осені. В Україні фіксується девальвація національної валюти, а від валютного курсу в нашій державі формуються ціни на бензин, імпортну техніку, житло, автомобілі та навіть газ.

Нагадаємо, експерти ради фінансової стабільності зробили невтішний прогноз стосовно інфляції в Україні. Економічне зростання в країні є волатильним і помірним в результаті негативного ефекту блокади неконтрольованих територій, однак цей ріст повинен прискоритися в 2018 році.

Також варто зазначити, що у липні набула чинності постанова КМУ про скасування держрегулювання цін на продукти харчування. Цей крок повинен допомогти бізнесу і зробити виробництво привабливим для інвесторів.

До того ж, хвиля подорожчання продуктів накрила всі магазини і ринки, причому рекордсменами виявилися традиційні сезонні продукти, якими так багата осіння пора.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Останні Новини

Scroll Up

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: