Сила в правді

Навігація
Головна Новини Чому субсидії стають недоступними для педагогів: з'явилося пояснення

Чому субсидії стають недоступними для педагогів: з’явилося пояснення

Чому субсидії стають недоступними для педагогів: з’явилося пояснення
в Новини/Соціальна правда

Більшість педагогів цього року залишились без субсидій або частково їх позбавлені. Така ситуація склалася через специфіку нарахування заробітньої плати працівникам освіти.

Про це повідомляє “Народна Правда” з посиланням на 20minut.

Людмила та Михайло Гнатишин з с. Переволоки Бучацького району – вчителі, і цього року залишились без відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг.

Субсидія залежить від доходу, пояснює директор департаменту соціального захисту населення Тернопільської ОДА Вадим Боярський.

– Дохід зараз береться за перше півріччя поточного року, – каже він. – Якщо відпускні нараховуються в червні, то вони враховуються до доходу. Згідно законодавства ведення бухгалтерського обліку, дохід враховується за той місяць, в якому він нарахований. Довідка про доходи включає виплати з січня по червень. Оскільки педагогам у більшості випадків у червні виплачують відпускні та допомогу на оздоровлення, то субсидія працівникам освіти не виходить зовсім або значно менша, ніж була раніше. В Тернопільську обласну організацію профспілки працівників освіти та науки України надійшло звернення вчителів про те, що через специфіку виплат відпускних вони залишились без субсидій.

Нагадаємо, Кабмін вже схвалив рішення, згідно з яким, від 1 січня 2018 року держава із постачальниками тепла розраховуватимуться щодо комунальних субсидій “живими грошима”. Наразі розрахунки у цій сфері відбуваються взаємозаліком.

Нагадаємо також, в Кабінеті міністрів України визначили категорії громадян, яким субсидію оформлюють на базі одного доходу – пенсії.

Раніше стало відомо про те, скільки, за планами уряду, економні громадяни можуть отримати грошей на руки.

Згідно з попередніми повідомленнями, завершено розробку проекту постанови уряду про введення монетизації субсидій для теплокомуненерго.

Крім того, в Кабміні пояснили, як відбуватиметься перехід на монетизацію субсидій для населення.

Нагадаємо також, уряд змінив порядок розрахунку субсидії на тепло, відштовхуючись від поквартальних даних про доходи громадян.

Загрузка...
Загрузка...
Загрузка...

Останні Новини

Scroll Up

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: