Сила в правді

Навігація

Пацієнтам психлікарень розширили права

Пацієнтам психлікарень розширили права
в Новини/Соціальна правда

Пацієнти у психіатричних закладах зможуть самостійно звернутись до суду та отримати альтернативний висновок щодо стану свого психічного здоров’я. Про це йдеться у коментарі МОЗ щодо ухвалених парламентом напередодні законопроектів.

“Парламент прийняв законопроекти 4449 та 1242, завдяки яким пацієнти зможуть самостійно звернутись до суду та отримати альтернативний висновок щодо стану їх психічного здоров’я. При цьому участь пацієнта у судовому засіданні при розгляді питання про доцільність подальшого застосування примусових заходів медичного характеру стає обов’язковою”, – йдеться у повідомленні, пише Народна Правда.

Також вказано, що на особливу увагу заслуговують зміни до Цивільного кодексу України та Основ законодавства України про охорону здоров’я. “Нарешті раніше дозволена законодавством практика примусової стерилізації недієздатних осіб, стає історичним ганебним фактом. Досі, стерилізація недієздатних осіб дозволялась за згодою їх опікуна”, – додали у МОЗ.

В свою чергу, Міністерство охорони здоров’я впроваджує нову організаційну модель застосування стаціонарних видів примусових заходів медичного характеру. Новий порядок застосування примусових заходів медичного характеру в спеціальному закладі з надання психіатричної допомоги отримав погодження Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, Міністерства закордонних справ, Генеральноі прокуратури, Національної поліції та був переданий для реєстрації до Міністерства юстиції. Запропонована модель ефективно працює в країнах Європейського Союзу та спрямована на попередження повторних суспільно небезпечних діянь, з акцентом на реабілітаційні програми, замість існуючої натепер системи покарання та ізоляції.

Нагадаємо, в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун заявила, що серед лікарів, медсестер та інших працівників є побоювання, зумовлені майбутньою медичною реформою. На її думку, такі медики просто не до кінця розуміють суть змін, запланованих Міністерством охорони здоров’я.

2 жовтня Супрун заявила, що медична реформа передбачає, що частина медпослуг залишиться безкоштовною, мова йде насамперед про річні огляди та деякі діагностичні тести. Крім того, лікарі будуть звітувати за кожного пацієнта.

Раніше повідомлялося, що медична реформа в Україні повинна позитивно вплинути на всіх працівників медичної сфери, адже їх заробітні плати будуть залежати від числа пацієнтів.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Оцініть цей матеріал 1 Зiрка2 Зiрки3 Зiрки4 Зiрки5 Зiрок
Loading...

Загрузка...
Загрузка...
Загрузка...

Останні Новини

Scroll Up

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: