Сила в правді

Навігація
Головна Новини Українцям дозволили не платити за комуналку: що потрібно знати і як діяти

Українцям дозволили не платити за комуналку: що потрібно знати і як діяти

Українцям дозволили не платити за комуналку: що потрібно знати і як діяти
в Новини/Соціальна правда

В опалювальний сезон споживачі відзначають, що в квартирах температура низька. При цьому за централізоване опалення доводиться платити за затвердженими тарифами. Як зробити перерахунок за неякісне теплопостачання і на скільки повинно бути дешевше тепло.

Про це повідомляє “Народна Правда” з посиланням на Domik.ua.

Перерахунок вартості ЦО виконується в наступних випадках:

– перерва в централізованих поставках тепла більше, ніж на 12 годин 1 раз на місяць. В такому випадку тепло повинно бути дешевшим на 3,3% від розміру місячної плати за кожен день перевищення допустимого терміну відхилення.

– низька температура повітря в кутових кімнатах квартири. Якщо в опалювальному сезоні понад 12 годин на добу один раз на місяць температура повітря в рамках 20-14 ° С, то вартість тепла повинна бути знижена на 5% за кожен градус відхилення від норми. Перерахунок ціни централізованого опалення проводиться після того, як низьку температуру в квартирі зареєструють офіційно представники компанії-постачальника послуг.

У порядку проведення перерахунків розміру плати за надання ЖКП значиться, що в кутових кімнатах температура повинна бути не нижчою 20 ° С. Якщо в приміщенні температура нижча 14 ° С, споживачам дозволено не оплачувати квитанції на спожите тепло. Така норма вступає в силу після оформлення акту-претензії на надання послуг з теплопостачання низької якості.

– низька температура в житлових не кутових кімнат. У разі зниження температури від 18 до 12 ° С понад 12 годин на добу один раз на місяць, вартість тепла за кожен градус відхилення зменшується на 5%. Якщо температура в кімнаті нижча 12 ° С, то оплачувати опалення не треба. Не платити за послугу централізованого опалення дозволяється після офіційної фіксації низької температури в квартирі і складання акту-претензії.

Нагадаємо, 9 листопада, 262 українські парламентарі остаточно ухвалили законопроект №1581-д “Про житлово-комунальні послуги”. Нардеп Олена Бабак з фракції “Самопоміч” зазначила, що згідно прийнятого закону, з 1 січня 2019 року споживачі платитимуть штраф в розмірі однієї сотої відсотка за кожний день прострочення оплати житлово-комунальних послуг.

Крім того, борги за послуги ЖКГ не завадять киянам отримати субсидії. Разом з тим, такі борги не можуть бути занадто великими.

Нагадаємо також, що в Кабміні змінили правила надання субсидій.

Теги:
Загрузка...
Загрузка...
Загрузка...

Останні Новини

Scroll Up

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: