В ООН підтримали оновлений проект резолюції по Криму

В ООН підтримали оновлений проект резолюції по Криму
Автор Желізняк Олександр в Новини/Політична правда

У Нью-Йорку 14 листопада, на засіданні Третього комітету Генеральної асамблеї ООН, прийняли оновлений проект резолюції з прав людини в анексованому Криму. 71 країна виступила за прийняття документа, 25 – проти і 77 утрималися.

Проти виступили Білорусь, Венесуела та інші країни, повідомляє “Народна Правда” з посиланням на Радіо Свобода.

Loading...

Заступник міністра закордонних справ України Сергій Кислиця, що знаходиться в складі української делегації на засіданні Третього комітету Генеральної асамблеї ООН заявив, що Росія продовжує явні порушення своїх зобов’язань як держави, що окупувала Крим. За його словами, кримчани живуть в страху бути названими екстремістами, терористами або українськими шпигунами, що означає для них кримінальне переслідування.

Російський представник назвав документ “відірваним від реальності” і черговою спробою України змінити статус Криму “всупереч ухваленому на референдумі рішенням народу в Криму”.

У складі української делегації на засідання Генеральної асамблеї ООН прибули члени Меджлісу кримськотатарського народу, в тому числі народний депутат України Мустафа Джемілєв, українські дипломати і правозахисники.

Оновлену резолюцію з прав людини в Криму Україна внесла до секретаріату Третього комітету Генасамблеї ООН в жовтні 2017 року. У документі міститься вимога до Росії виконати тимчасові заходи та рекомендації Міжнародного суду ООН про скасування заборони Меджлісу кримськотатарського народу в Криму і забезпечити навчання українською і кримськотатарською мовами на півострові.

Нагадаємо, Росія розпочне активну фазу будівництва так званої “стіни” на адмінмежі материкової України з анексованим Кримом вже навесні 2018 року.

У свою чергу президент Чеської Республіки Мілош Земан вважав втрату Україною Криму “завершеною справою” та пропонував владнати її за допомогою виплат Україні.

А заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умеров підкреслив, що у 1992 році Україна зробила свою одну з найголовніших політичних помилок, яка згодом дозволила Путіну відібрати Крим.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...