Сила в правді

Навігація

Зайва вага і ризик аварій: чим загрожує хронічне недосипання

Зайва вага і ризик аварій: чим загрожує хронічне недосипання
в Новини/Світська правда

Хронічний недосип може нашкодити організму.

Недосипання робить нас дратівливими і неуважними, але крім цього воно негативно впливає на сексуальне життя і пам’ять, стан здоров’я і зовнішній вигляд.

1. Недосипання призводить до аварій

Недосипання призводить до такого ж уповільнення реакції на дорозі, як і алкоголь, причому основна маса водіїв, які потрапляють в аварії через недосипання, молодше 25 років. Крім того, недосипання і погана якість сну призводять до нещасних випадків на робочих місцях. Згідно з даними одного дослідження, у людей, які мало сплять, частіше трапляються травми на робочому місці.

2. Недосипання призводить до зниження інтелекту

Нормальне мислення і навчання неможливо без повноцінного сну. Недосипання погіршує концентрацію уваги, робить людину більш дратівливим і нездатним приймати раціональні рішення. Крім того, уві сні відбувається обробка інформації, отриманої протягом дня, і якщо сну недостатньо, то частина інформації просто втрачається.

3. Недосипання призводить до проблем зі здоров’ям

Хронічний недосип підвищує ризик розвитку:

– інфаркту міокарда

– серцевої недостатності

– порушень ритму серця

– артеріальної гіпертензії

– інсульту

– цукрового діабету

4. Недосипання вбиває сексуальне життя

Недосипання, яке супроводжується нестачею енергії і перенапруженням, призводить до зниження лібідо. Згідно з даними дослідження, опублікованого в 2002 році, при наявності зупинок дихання уві сні (апное сну) у чоловіків спостерігається зниження сексуального потягу і рівня тестостерону в крові.

5. Недосипання призводить до депресії

Хронічний недосип рано чи пізно призводить до появи депресії. Згідно з американськими даними, депресія і тривога частіше спостерігаються у людей, які сплять вночі менше 5 годин. Слід зазначити, що безсоння збільшує ризик розвитку депресії в 5 разів і часто є її першим симптомом. Недосипання посилює депресію, а депресія порушує сон.

6. Недосипання призводить до появи зморшок

При відсутності нормального сну вже через кілька днів погіршується колір обличчя, і з’являються мішки під очима. Хронічний недосип веде до появи зморшок і темних кіл під очима. Недосипання призводить до підвищення рівня кортизолу – гормону стресу, що супроводжується руйнуванням колагену шкіри, який надає їй гладкість і еластичність. Крім того, недосипання супроводжується зниженням рівня гормону росту, який у дорослих людей відповідає за збільшенням м’язової маси і зміцнення шкіри і кісток.

7. Недосипання погіршує пам’ять

Якщо хочете зберегти хорошу пам’ять, не варто економити на сні. У 2009 році американські і французькі вчені виявили, що процес обробки інформації, отриманої протягом дня, відбувається тільки під час глибокого сну. Саме в цей час відбувається передача інформації від гіпокампу до неокортексу, який відповідає за довготривалу пам’ять.

8. Недосипання призводить до збільшення ваги

Відсутність достатньої кількості сну неминуче призводить до підвищення апетиту (за рахунок збільшення кількості гормону греліну) і, відповідно, збільшення ваги. Згідно з даними дослідження 2004 року, якщо тривалість сну становить менше 6 годин на добу, то ризик ожиріння збільшується на 30%.

9. Недосипання збільшує ризик смерті

У 2007 році британські вчені довели, що тривалість сну менше 7 годин на добу збільшує ризик смерті від всіх причин в два рази. Зокрема, відсутність сну подвоює ризик смерті від серцево-судинних захворювань.

10. Недосипання змінює уявлення про світ

Зокрема, порушується здатність тверезо міркувати і приймати правильні рішення, особливо, якщо справа стосується сну. У сучасному світі швидкість життя постійно збільшується, тому витрачати час на сон стало немодно. Насправді, без повноцінного сну неможливий повноцінний неспання, тим більше, якщо робота вимагає постійної концентрації уваги.

Як раніше повідомляла “Народна Правда“, більшість з нас думають про безсоння як про нічну проблему, але насправді це проблема, яка зачіпає організм 24 години на добу. З безсонням мозок подібний до вимикача світла, який застряє в положенні “включено”.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Оцініть цей матеріал 1 Зiрка2 Зiрки3 Зiрки4 Зiрки5 Зiрок
Loading...

Теги:
Загрузка...
Загрузка...
Загрузка...

Останні Новини

Scroll Up

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: