Знесення “хрущовок” у столиці: як будуть переселяти киян

Знесення “хрущовок” у столиці: як будуть переселяти киян
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

У Києві планують знести понад 3 тисячі “хрущовок”. До 2025 року буде виведено з експлуатації понад 2,8 млн квадратних метрів застарілого житла.

Про це повідомляє “Народна Правда” із посиланням на Сегодня.

Loading...

Як будуть переселяти мешканців хрущовок

“Зараз це питання активно обговорюється на всіх рівнях влади, термін експлуатації хрущовок закінчився, – пояснили в КМДА. – Створено робочу групу, яка розробляє можливі варіанти і визначає території комплексної реконструкції кварталів. У першу чергу розглянуть питання будинку на вул. Мілютенка, 23-а – він не придатний до проживання через високу концентрацію токсинів в повітрі і грибка на стінах. Щоб переселити мешканців з цієї хрущовки, поруч з будинком уже відведено земельну ділянку, де буде зведено новий будинок”. У КМДА зазначили, що терміни і механізм відселення людей поки невідомі.

“Проект реновації старого житла обговорюється давно. Але реалізувати його можна тільки після внесення ряду змін до законодавства на рівні Верховної Ради. Труднощі в тому, що не можна отримати стовідсоткову згоду від усіх мешканців на переселення. Зазвичай 90% мешканців погоджуються, інші проти. А примусово відселяти людей ми не можемо, – пояснив секретар Київради Володимир Прокопів. – Може бути примусове переселення за умови, якщо людям відразу надають окрему квартиру з ремонтом в тому ж районі за метражем на 20% більше нинішньої. Але це тільки один з варіантів, він не затверджений”.

Що кажуть самі мешканці хрущовок про можливе переселення

Деякі мешканці хрущовок підтримують ініціативу. “Хрущовки вже не придатні для життя. Якщо буде альтернатива куди переселятися – погоджуся. Головне, щоб не обманули і не дали житло менше за площею”, – говорить киянка Людмила Лисенко. Але є й незадоволені. “Я в хрущовці життя прожила! Тут більше комфорту ніж в хмарочосі: низька поверховість, двори, де можна посадити квіти”, – говорить киянка Ірина Литвинова.

Думка експерта про знесення хрущовок у Києві

Знесенню підлягають 3 тис. хрущовок в Києві. “Більшість таких будинків знаходиться в жахливому стані. Найбільше хрущовок в Солом’янському, Шевченківському, Печерському районах, на Подолі та лівому березі. Якщо влада і далі буде закривати очі на цю проблему, нас очікують масові обвалення будівель і просідання фундаментів. Є два варіанти вирішення питання: знесення хрущовок і будівництво на їх місці висотних будинків або модернізація житла за прикладом досвіду Німеччини та Польщі. Обидва варіанти вимагають величезних фінансових витрат”, – говорить президент Інституту реформ і розвитку Києва Олександр Вовченко.

Нагадаємо, раніше ми розповідали, які “хрущовки” у Києві знесуть першими. За словами екс-головного архітектора м.Києва Сергія Целовальника, в першу чергу необхідно реконструювати квартали зі старим панельним фондом, а також завершити комплексну реконструкцію кварталу в межах вулиць Попудренка, Червоногвардійської, Мініна, Червоноткацької та реалізувати концепцію комплексної реконструкції старої забудови кварталу в межах вул. Маршала Гречка, Стеценко в Подільському районі.

Нагадаємо також, мешканці столичної Оболоні креативним способом намагаються привернути увагу до проблеми ям на дорогах. Зокрема, нещодавно на перетині вул. Героїв Сталінграда та вул. Героїв Дніпра місцеві мешканці позначили ями, намалювавши навколо них сердечка.

Джерело: Народна Правда
загрузка...