Обов’язкова реєстрація мобільних абонентів: чого чекати українцям

Обов’язкова реєстрація мобільних абонентів: чого чекати українцям
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Зовсім скоро українців можуть зобов’язати реєструвати sim-карти, прив’язуючи до них особисті дані. В кінці жовтня вже була затверджена процедура реєстрації абонентів.

Про це повідомляє “Народна Правда” з посиланням на Сегодня.

Loading...

17 жовтня Нацкомісія регулювання зв’язку й інформатизації спростила процедуру реєстрації абонентів мобільного зв’язку. Щоб дана ініціатива вступила в силу, парламент повинен прийняти відповідний законопроект Держслужби спецзв’язку і захисту інформації.

Згідно із затвердженою процедурою, абоненти зможуть подавати заяву про реєстрацію як в електронній, так і паперовій формі, а ідентифікувати їх будуть за допомогою електронного цифрового підпису, дистанційної системи ідентифікації BankID і т.д.

Після прийняття проекту мобільні оператори матимуть дев’ять місяців, щоб підготувати процедуру реєстрації всіх абонентів.

Вперше обов’язкова реєстрація абонентів з’явилася в Німеччині і Швейцарії 14 років тому. За даними міжнародної Асоціації GSM, понад 80 країн почали активно обговорювати реєстрацію sim-карт вже з 2013 р. В більшості країн, де вводили обов’язкову реєстрацію, мотивували це посиленою боротьбою з тероризмом.

Деякі країни (Румунія, Чехія, Нова Зеландія, Великобританія) планували вводити обов’язкову реєстрацію абонентів, але відмовилися від цієї затії, бо звіти показали, що реєстрація не допомагає при поліцейських розслідуваннях. Наприклад, в Мексиці обов’язкову реєстрацію абонентів ввели ще в 2009 р, але вже через рік відмовилися від цього рішення – відповідно до проведеного аналізу, дана процедура ніяк не допомогла попереджати чи розслідувати злочини.

Українці побоюються, що реєстрація спричинить витік їхньої особистої інформації. Також один з ризиків – це поява чорних ринків sim-карт, зареєстрованих на підставних осіб. Досвід інших країн показує, що це поширене явище після примусової реєстрації.

Нагадаємо, новина про злам бази даних паспортів українців виявилася російським фейком, її спростували у Міграційній службі держави.

Раніше також повідомлялося, що шведська прокуратура припинила розслідування стосовно засновника WikiLeaks Джуліана Ассанжа.

 

Джерело: Народна Правда
загрузка...