Чому пенсіонери отримали різні суми доплат: з’явилося пояснення

Чому пенсіонери отримали різні суми доплат: з’явилося пояснення
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Українцям пояснили, як насправді здійснюється перерахунок пенсій.

Середній розмір підвищення пенсій в результаті проведеного перерахунку з 1 жовтня у кожного українця був різним. Отже, деякі отримали істотну доплату, а деякі – трохи більше ста гривень, передає “Народна Правда”.

Loading...

Багато українців обурюються, адже вважають, що підвищення проведено несправедливо. У Партії Пенсіонерів України розповіли, за якою формулою насправді проводився перерахунок пенсійних виплат.

Осучаснення – це приведення пенсій, призначених в попередні роки, в єдині правила розрахунку з використанням середньої заробітної плати за останні 3 роки (2014-2016) в розмірі 3764,40 гривень.

Наприклад, для тих, хто став пенсіонером ще до 2008 року, для базового розрахунку пенсій брався втричі менше показник середньої заробітної плати за 2007 рік (1197,91 грн.). У той же час, для тих, кому призначена пенсія в минулому році, цей показник становив 3661,41 грн. Тому осучаснення недавно призначених пенсій не викликало значних сум доплат.

Зазначений показник використовується при визначенні індивідуальної середньомісячної зарплати для розрахунку пенсії, розраховується шляхом множення середньої зарплати за 2014-2016 рр. в розмірі 3764,40 гривень на індивідуальний коефіцієнт заробітку конкретної особи. Отриманий результат множимо на коефіцієнт страхового стажу і отримуємо основний розмір пенсії.

Крім того, з 1 жовтня перераховані всі складові, які залежать від прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність. При цьому, при перерахунку пенсій, надбавок, підвищень, інших пенсійних виплат, які залежать від цього показника, використано розмір прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, встановлений Законом України про Державний бюджет на 2017 рік на 1 грудня 2017 (тобто 1373 грн.), збільшений на 79 гривні (1452 грн.).

В цілому ж перераховані пенсії з 1 жовтня 2017 року, а також ті, що будуть призначатися після цієї дати, не можуть встановлюватися в розмірі меншому, ніж розмір прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, передбаченому на 1 грудня 2017 року. Це дозволило, зокрема, перерахувати з 1 жовтня пенсії, розмір яких до сих пір становив 949 грн., збільшивши їх до рівня 1373 гривень.

Кабмін також збирається вирішити проблему тих пенсіонерів, які вимушено працювали за трудодні або за низькі зарплати.

Нагадаємо, заступник голови правління Пенсійного фонду України Ірина Ковпашко розповіла про те, чого вдалося досягнути після першого етапу реформування пенсійної системи.

Додамо, Микола Шамбір повідомляв, що українці зможуть самі вибирати, коли їм виходити на пенсію, а її розмір буде залежати від особистого вибору кожної людини.

Хочете читати новини в іншому форматі?
Підписуйтесь на телеграм-канал НАРОДНА ПРАВДА
Підписатись можна ТУТ
Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...