Поділ майбутнього: киянам показали проект реконструкції

Поділ майбутнього: киянам показали проект реконструкції
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Після Революції Гідності, коли у столиці активізувалися міські ініціативи, влада вирішила відновити Поділ, зокрема, територію Контрактової площі.

Для цього було проведено конкурс Кontr/Аct, одною з головних умов якого стало зробити площу пішохідною, повідомляє “Народна Правда” із посиланням на ТСН.

Однак, розпочати роботу над Контрактовою вдалося не одразу.

Спочатку процес загальмували власники МАФів, з якими довелося боротися два роки. А тепер, аби розпочати капітальну реконструкцію, проект має пройти перевірку на громадських слуханнях та бути затвердженим у Київраді.

Адже Контрактова площа, на думку архітекторів, – це головна площа Києва.

Оскільки Майдан – це площа, яка належить країні, Михайлівська та Софійська – це більше релігійні центри, де можна провести ярмарки, але з певними обмеженнями.

Контрактова площа ж є важливим складником київського Малого туристичного кільця.

Адже гості, які приїжджають до Верхнього міста і там зупиняються, їдуть на Андріївський узвіз, ним спускаються на Контрактову площу, йдуть пішохідною вулицею Сагайдачного, доходять до Поштової площі, піднімаються фунікулером і знову піднімаються до Верхнього міста.

Тому ідея пішохідної вулиці Сагайдачного та Контрактової площі добре лягає у цю концепцію туристичного кільця.

Архітектори вирішили не змінювати зонування Контрактової площі, яке склалося історично.

Загалом, виділяють п’ять головних зон: транспортний хаб (де є найбільша концентрація громадського транспорту), Гостьовий парк (де має з’явитися Контрактовий сад), площа Пирогощі, сквер та площа перед Києво-Могилянською академією.

Попри те, що Контрактова найбільше асоціюється зі студентами та молоддю, її чимала площа дозволить адаптувати простір для всіх: і родин з маленькими дітьми, і пенсіонерів, і туристів.

З нового архітектори планують створити Контрактовий сад, який буде найбільшим у районі, та ігровий фонтан біля Будинку дитячої творчості.

Пішохідну частину Контрактової площі та вулиці Сагайдачного архітектори планують окреслити мощенням з жовтої цегли.

На площі буде встановлена нова система навігації, де буде вказано усі пам’ятки та цікаві місця району. Біля самих місць будуть розміщені інформаційні таблички з цікавими фактами про об’єкт.

На площі планують допомогти туристам та позначити найкращі точки огляду металевими плитами зі спеціальними малюнками.

Для людей з обмеженими можливостями вхід до метрополітену буде оснащений спеціальним пандусом.

Крім того, архітектори планують створити інструкцію з експлуатації площі, де будуть прописані вимоги до кафе та інших будівель стосовно зовнішньої стилістики та обов’язкового оснащення.

Паралельно на площі будуть облаштовуватися місця для паркування у прилеглих кварталах.

На вулиці Спаській буде облаштований транспортний вузол для всіх маршрутів автобусів та трамваїв, що походять через площу. А поруч – стоянка таксі.

Також у транспортному хабі запланована навігація, електронні табло та зручна зона очікування.
Для кафе та ресторанів архітектори пропонують використати перший поверх Гостиного двору.

Біля транспортного хабу буде розміщено кав’ярня, фуд-корти та автомати з продажу проїзних квитків.

Кав’ярні на вулиці Сагайдачного планують позбавити огороджувальних глухих конструкцій.

Нагадаємо, почався комплекс підготовчих робіт для проведення інвестиційного конкурсу із залучення інвестора для реалізації проекту “Облаштування мотузкового парку на території парку “Молодіжний” в Деснянському районі”.

Раніше повідомлялося, що один з лісопарків у Києві перетворили на сміттєзвалище. А ось на місці колишньої сміттєзвалища планується будівництво парку розваг, у тому числі з лижними трасами.

Джерело: Народна Правда