13 наймістичніших місць світу, які викликають страх (фото)

13 наймістичніших місць світу, які викликають страх (фото)
Автор Желізняк Олександр в Новини/Шоу-бізнес

Кожне з 13 найпримарніших та наймоторошніших місць нашої планети все ще дихає і причаровує своєю містичністю. Під пилом, іржею та тріщинами ховаються історії людей, які колись тут мешкали і творили.

Якщо спробувати уявити ці локації повними життя, то можна відтворити абсолютно іншу, нову реальність, пише Народна Правда з посиланням на ТСН.

Loading...

Місто-привид Прип’ять, Україна

13 наймістичніших місць світу, які викликають страх (фото)

Прип’ять – добре відоме на весь світ місто через аварію на Чорнобильській атомній електростанції, яка сталась у 1986 році. Після аварії у навколишнє середовище потрапило настільки багато радіації, що в Прип’яті стало неможливо жити. Вже кілька десятків років зона відчуження вабить до себе туристів, спраглих до нових вражень. “Мертве місто” продовжує приваблювати як науковців, так і любителів гострих відчуттів та нетривіального пізнавального туризму. Колись в Прип’яті мешкало майже 50 тисяч людей.

Будинок Компартії, Болгарія

13 наймістичніших місць світу, які викликають страх (фото)

Найбільший монумент в Болгарії, що розташований на горі Бузлуджа, був відкритий у 1981 році. Його побудували на честь Комуністичної партії. На будівництво монументу пішло майже 7 років. Він став своєрідним центром болгарської політики у радянський час. Але менш, ніж через десять років після падіння залізної завіси, занедбаним став і монумент, що також просимволізувало кінець режиму. Зараз будівля порожня і розграбована, залишився лише бетонний каркас з арматурою. Дехто не покладає зусиль відновити монумент, але поки що це не вдається через занадто високу ціну, яку уряд країни не готовий заплатити.

Острів Хасіма, Японія

13 наймістичніших місць світу, які викликають страх (фото)

Острів Хасіма – один з 505 безлюдних островів префектури Наґасакі. На острові досить довго вівся активний видобуток вугілля. У 1960 році населення Хасіми становило 5267 жителів. Це було найбільш густонаселене місце на планеті. Проте в середині 20 століття перехід світової економіки з вугілля на нафту вдарив по промисловості Японії і в 1974 році було оголошено про закриття вугільних шахт Хасіми. Після цього острів залишили його мешканцям. Нині Хасіма порожня і відома своїми покинутими будівлями, а ще стіною, що відгорожує їх від моря. Подорожі до цього острова були заборонені, проте останнім часом екскурсії відкриті.

Колманскоп, Намібія

13 наймістичніших місць світу, які викликають страх (фото)

Колманскоп – місто-привид у пустелі Наміб у південній частині Намібії. Селище з повною інфраструктурою з’явилося в 1900-х роках. Місцевість стала відкриттям після того, як тут були знайдені алмази. Організувати містечко на “злачній” території спало на думку німецьким шахтарям. Вони переїхали сюди і досить тривалий час тут жили і працювали. Однак після першої світової війни родовища алмазів поступово вичерпалися, і всі почали роз’їжджатися, а Колманскоп поступово перетворювався на привида. Вже майже 30 років місто підтримують у непоганому стані. Але туристам сюди так просто не потрапити – треба купувати спеціальний дозвіл та їхати організованими групами тільки з Людеріца.

Психлікарня “Мальборо”, США

13 наймістичніших місць світу, які викликають страх (фото)

Ні, це не частина “Американської історії жахів”. Проте, притулок для душевнохворих “Мальборо”, що базується в Нью-Джерсі, може спокійно послужити сюжетом для нового серіалу. Лікарня пропрацювала трохи більше 60 років (з 1931 по 1998). В історії психлікарні й справді траплялися дивні речі з пацієнтами. Хворі там зникали безвісти, вмирали від задухи, а деякі навіть замерзали на смерть. Всі ці дивні випадки призвели до серйозного розслідування, після чого лікарню у 1998 році було закрито. Зараз вона абсолютно порожня, тому шукачі пригод і любителі хорору можуть прогулятися в цьому містичному місці.

Головний вокзал Мічігану, США

13 наймістичніших місць світу, які викликають страх (фото)

Центральна станція залізничного вокзалу Мічігану (Michigan Central Station) була побудована в 1913 році і є найвищою будівлею вокзалу в світі. Її проектували фірми “Warren & Wetmore” та “Reed & Stem”, які розробляли Центральний вокзал Нью-Йорка. Робота Мічиганського центрального вокзалу була завершена в 1988 році, але він був відкритий для відвідувачів протягом більшої частини 1990-х років. Після масштабних фактів вандалізму, станція була закрита і зараз знаходиться під охороною. Проте, незважаючи на занепад, станція й досі є архітектурним дивом, а будівля Majestic – справжній пам’ятник архітектури.

Олімпійське містечко в Сараєво

13 наймістичніших місць світу, які викликають страх (фото)

Спортивне містечко було побудоване під XIV зимові Олімпійські ігри, які проходили в 1984 році в Сараєво. Проте, менш ніж через десять років після закінчення ігор, країну спіткала війна. Під час боїв більшість олімпійських об’єктів була повністю зруйнована. За 30 років більшість з них вже ніколи не використовувалися і вони стали занедбаними. Наприклад, під час війни бобслейна траса служила сербам артилерійською фортецею, а зараз вона перетворилася на “полотно” для творчості вуличних художників. Глядацькі трибуни поросли травою, а величні бетонні конструкції порізали тріщини.

Місто-привид Крако, Італія

13 наймістичніших місць світу, які викликають страх (фото)

На півдні Італії є невеличке середньовічне місто-привид Крако. Воно знаходиться неподалік від затоки Таранто. Дата заснування міста – приблизно 1060 рік. Як і багато інших міст того часу, Крако існувало за рахунок сільського господарства. Це місто пережило чуму сімнадцятого століття, розбій і хаос дев’ятнадцятого, масову еміграцію за океан на початку двадцятого і кілька землетрусів в його середині. Після них виявилося, що скеля, на якій стоїть місто, поступово руйнується, тому люди залишили Крако і нині воно безлюдне.

Парк розваг “Дадіпарк”, Бельгія

13 наймістичніших місць світу, які викликають страх (фото)

Парк атракціонів Dadipark вже віджив свій вік. Але він зачаровує своєю красою, особливо якщо уявити, що в цьому примарному місці, сповненому містикою і таємницею, колись відпочивали дорослі і лунав дитячий сміх. Парк був відкритий в 1950 році під впливом місцевого пастора Гастона Девеєра. Це був один з найбільш доступних і дешевих парків. Кілька разів його намагалися відновити, але в 2000 році стався нещасний випадок. У 2002 році власники парку оголосили, що його реконструюють, але відтоді Dadipark залишився наодинці, без людей.

Hotel del Salto, Колумбія

13 наймістичніших місць світу, які викликають страх (фото)

Будівля готелю з’явилася в 1923 році в крихітному містечку Сан-Антоніо дель Текендама. Це одне з найкрасивіших місць в Колумбії. Поруч знаходиться річка і водоспад Текендама. Розквіт готелю El Hotel del Salto припав на середину минулого століття. Його привабливість залежала від розкішного виду, тому коли в 1970-х роках річка почала міліти і забруднюватися стоками, туристи перестали приїздити в готель і він перетворився на привида. Проте нещодавно на El Hotel del Salto звернула увагу держава і зараз він має всі шанси отримати ще один шанс життя. Тільки тепер у вигляді музею.

Коса Данушкоді, Індія

13 наймістичніших місць світу, які викликають страх (фото)

Коса Данушкоді розташована всього в 28 кілометрах від Шрі-Ланки. Данушкоді – невеличке коралове містечко в океані, всі стіни тут складені зі шматків коралів. Нині від нього залишилися лише руїни великих кам’яних будівель і залишки військових складів. Пісок і морський вітер сточують руїни Данушкоді і скоро від селища не залишиться й сліду. Зараз навколо прісного джерела розташувалося невеличке рибальське поселення. Проте рибалки не використовують кам’яні стіни і живуть в очеретяних хатинах.

Вілья-Епекуен, Аргентина

13 наймістичніших місць світу, які викликають страх (фото)

Селище Вілья-Епекуен розташоване на південному сході провінції Буенос-Айрес. Після великої повені воно спорожніло і сьогодні руїни поселення привертають увагу фотографів з усього світу. Вілья-Епекуен побудували в 1920-х роках на березі однойменного озера. Розквіт містечка припав на 1970 роки, але в 1985 році сильні дощі викликали повінь на озері, повністю зануривши місто під воду. У 2009 році вода в значній мірі відступила і селище “воскресло”. Тепер його нерідко називають “аргентинською” Атлантидою. Сьогодні туристи приїжджають у це місто-привид, щоб подивитися на руїни, усвідомити силу природи і познайомитися з його єдиним жителем на ім’я Пабло Новак.

Маєток Вітлі-Корт, Англія

13 наймістичніших місць світу, які викликають страх (фото)

Маєток Вітлі-Корт, який був побудований ще в 17 столітті, знаходиться неподалік від міста Вустер, в самому серці Англії. Ця старовинна будівля зараз майже повністю зруйнована, але і в такому вигляді вона справляє грандіозне враження на туристів. Причиною останнього руйнування стала сильна пожежа на початку 20-го століття. Відтоді палац ніяк не можуть відбудувати. Нині Вітлі-Корт знаходиться під опікою держави. Маєток виставлено на продаж, але хто б не став новим власником, тут все одно будуть проводитися реставраційні роботи.

Нагадаємо, в Австралії у курортному місті Голд-Кост туристам запропонували відвідати незвичний хостел, який збудований винятково з піску. На його зведення пішло близько 24 тонн матеріалу.

Бажаючим відвідати незвичний хостел варто знати, що місцевих мешканців в Австралії в останні тижні почали масово атакувати сороки, у яких почався сезон “захисту гнізд”. Самці сорок два рази на рік – навесні та восени, влаштовують справжнє полювання на людей, в яких вони чомусь бачать загрозу.

Також варто подивитися на топ-25 найкрасивіших доріг світу. Буває й так, що подорож може перетворитися в насолоду прекрасним.

Хочете читати новини в іншому форматі?
Підписуйтесь на телеграм-канал НАРОДНА ПРАВДА
Підписатись можна ТУТ
Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...