Танці сповільнюють старіння мозку

Танці сповільнюють старіння мозку
Автор Желізняк Олександр в Новини/Шоу-бізнес

Заняття танцями діють на мозок ефективніше за будь-які інші фізичні тренування, та є найкращим засобом для уповільнення старіння.

До такого висновку прийшли фахівці з німецького Центру нейродегенеративних захворювань в Магдебурзі, повідомляє “Народна Правда” з посиланням на Страна.

Loading...

Вчені порівняли кілька різних видів фізичних вправ і прийшли до висновку, що тільки танці були пов’язані з помітним поліпшенням у функціонуванні головного мозку. Особливо актуально це для людей похилого віку.

В експерименті взяли участь добровольці, середній вік яких склав 68 років. Їх розділили на дві групи. Перші протягом півтора років займалися класичними та сучасними танцями, другі відвідували спортивні тренування з різними вправами, серед яких їзда на велосипеді, скандинавська ходьба і інші. У танцювальній групі постійно змінювалися швидкість і ритм танців, а також хореографія.

“Найскладнішим для добровольців було згадати, який рух потрібно виконувати в даний момент танцю. Напруга зростала, коли потрібно було точно виконати рух без музики або підказки тренера. І як раз ця перешкода в результаті сприяла збільшенню обсягу гіпокампу головного мозку саме у представників танцювальної групи”, – зазначила доктор Катрін Рехфельд.

Гіпокамп головного мозку відповідає за пам’ять, рівновагу і навчання, і його функції серйозно змінюються з віком. Однак у тих, хто займався танцями помічено серйозне збільшення обсягу складових частин лівого гіпокампу, а також субікулюма, що входить в правий гіпокамп.

Зараз фахівці мають намір удосконалити програму для максимально ефективної протидії віковим змінам в мозку.

Нагадаємо, дослідники з Алленского інституту дослідження мозку в Вашингтоні з’ясували, що старіння мозку і зниження когнітивних здібностей пов’язано з накопиченням бляшок і утворенням нейрофібрилярних вузлів, а також зміною в активності генів.

Нагадаємо також, виявляється, деякі з популярних продуктів категорично не можна їсти тим, хто хоче якомога довше залишатися молодим і красивим.

Хочете читати новини в іншому форматі?
Підписуйтесь на телеграм-канал НАРОДНА ПРАВДА
Підписатись можна ТУТ
Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...