Три чашки цього напою попереджають інсульт

Три чашки цього напою попереджають інсульт
Автор Желізняк Олександр в Новини/Шоу-бізнес

Всього три чашки чаю в день можуть скоротити ризик інсульту на 20 відсотків, показали результати нового дослідження. Вчені з’ясували, що улюблений багатьма гарячий напій володіє потужною захисною властивістю – захищає судини головного мозку від тромбозу і допомагає артеріям залишатися гнучкими і вільними від холестеринових відкладень.

Про це пише “Народна Правда” з посиланням на Medmoon.

Висновки були зроблені дослідниками з Каліфорнійського університету в Лос-Анджелесі, які провели мета-аналіз десятків попередніх досліджень на цю тему.

Результати, опубліковані в онлайн – журналі American Journal of Clinical Nutrition, показали, що люди, які п’ють найбільшу кількість чаю в день – три або більше чашок – мали на 20 відсотків менше шансів захворіти, ніж ті, хто пив менше або взагалі не вживав чай .

При цьому чорний чай показав себе настільки ж ефективним, як зелений. Цим чудодійним ефектом чай зобов’язаний антиоксидантам і флавоноїдам, які, на думку вчених, здатні захистити від різного виду пошкоджень наші артерії і судини, що і запобігає інсультам і інфарктам.

Нагадаємо, вчені назвали напій, здатний перемогти рак і ВІЛ. Дослідники відкрили протипухлинний ефект антиоксидантів епігаллокатехін галлат (Epigallocatechin gallate – EGCG), які містяться в зеленому чаї. Він припиняє розмноження ракових клітин, зокрема, в клітинах крові.

Також вчені прийшли до висновку, що кава допоможе вилікувати гепатит. Вчені провели дослідження, яке показало, що вживання кави збільшує тривалість життя людей, які страждають від ВІЛ і гепатиту С. Тому фахівці порадили з цією метою щодня випивати три і більше чашок ароматного напою.

Раніше повідомлялося про прості способи захисту від вірусів і для зміцнення імунітету в холодну пору року. Вчені порадили користуватися ефірними маслами, пити багато чаю і дотримуватися правил гігієни.

 

Джерело: Народна Правда