Аліменти в Україні: стало відомо про новий порядок стягнення

Аліменти в Україні: стало відомо про новий порядок стягнення
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

Минули ті часи, коли діти рокали чекали виплати аліментів. Тепер українські суди зможуть у триденний строк видавати наказ про стягнення з боржника аліментів, не чекаючи його приходу у суд і дачі пояснень.

Loading...

Про це “Народна Правда” повідомляє з посиланням на “Сегодня”.

Про це Ярослава Бережна, управляючий партнер АО “B.C.B. Legal group” розповіла в коментарі виданню.

За її словами, відповідно до ст. 96 ЦПК, провадження про стягнення (а очікувати рішення можна було 1-6 міс.) вже є не позовним, а наказовим. Тож суд у триденний строк з моменту прийняття рішення видає судовий наказ без судового засідання і виклику стягувача та боржника для заслуховування його пояснень по суті заявлених вимог.

Відповідно до положень ст. 182 Сімейного кодексу, мінімальний розмір аліментів на одну дитину збільшено з 30 до 50% прожиткового мінімуму. Стаття 183 СК передбачає, що той з батьків або інших законних представників дитини, з яким вона проживає, має право звернутися до суду із заявою про видачу судового наказу про стягнення аліментів в розмірі: на одну дитину – чверті, на двох дітей – третини, на трьох і більше дітей – половини заробітку (доходу) платника аліментів, але не більш як 10 прожиткових мінімумів на кожну дитину відповідного віку. Зараз для дітей до 6 років це 14 260 грн, для дітей від 6 до 18 років – 17 770 грн.

Для розрахунку аліментів враховують не лише офіційну зарплату того з батьків, із кого стягують аліменти, а й рухоме і нерухоме майно, грошові кошти, доведені стягувачем аліментів, витрати платника аліментів, сума яких перевищує десятиразовий розмір прожиткового мінімуму для працездатної особи, якщо платником аліментів не доведено джерело походження коштів. Якщо аліменти визначені в твердій сумі, вони підлягають індексації.

Втім, ст. 192 передбачає, що розмір аліментів може бути зменшений чи збільшений за рішенням суду за позовом платника або одержувача аліментів – у разі зміни матеріального або сімейного стану, погіршення або поліпшення здоров’я когось із них тощо.

Раніше повідомлялося, що через помсту чоловіки часто не дають колишнім дружинам дозволу на поїздки дітей за кордон. У новому законопроекті передбачено, що якщо батько не платить аліментів, то його дозвіл не потрібен.

Також нагадаємо, що чоловіків, які ухиляються від сплати аліментів, пропонують зробити “популярними”. Тож в Україні створять реєстр неплатників аліментів та зроблять до нього публічний доступ.

Також повідомлялося, що у Міністерстві юстиції виступають за посилення відповідальності батьків, які уникають сплачувати аліменти на утримання дитини. Наприклад, окрім того, що сума сплати може зрости, також горе-батьку заборонять виїзджати за межі держави. Законопроект з цього питання може бути прийнятий до кінця року.

Хочете читати новини в іншому форматі?
Підписуйтесь на телеграм-канал НАРОДНА ПРАВДА
Підписатись можна ТУТ
Джерело: Народна Правда
Теги:
загрузка...
загрузка...