На 84 році помер “батько українського правопису” Василь Німчук

На 84 році помер “батько українського правопису” Василь Німчук
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

26 листопада з життя пішов відомий український мовознавець, академік, член-кореспондент НАН України, розробник проекту українського правопису 1999 року – Василь Німчук.

Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив поет Василь Кузан, передає  “Народна Правда“.

Loading...

“Прийшла сумна новина з мого рідного села Довге, що на Закарпатті. Перестало битися серце великої людини, благородного чоловіка, видатного вченого, патріота рідного краю і великої Батьківщини, мого друга, академіка Василя Васильовича Німчука”, – написав він.

Василь Кузан зазначив, що прощання з Німчуком відбудеться 27 листопада в Свято-Іллінському храмі села Довгого.

В.Німчуку було 84 роки. Він вивчав, зокрема, давньоруську і старослов’янську мови, історію, діалекти і ономастику української мови, історію української літературної мови, історію української лінгвістики.

Нагадаємо, 24 листопада, пішла з життя відома українська журналістка і телепродюсер Марія Адамська. Адамська була випусковим редактором на каналі СТБ, редактором на сайті “Українська правда”. Останнім часом вона працювала продюсером на каналі “ТСН”.

Також в Києві у віці 64 років пішов з життя відомий український художник Сергій Якутович. Після смерті дружини і сина він багато хворів та часто перебував у лікарні.

Раніше ми повідомляли, що помер видатний український вчений авіакосмічної галузі. 25 червня пішов з життя ректор Національного аерокосмічного університету ім. М.Є. Жуковського “Харківський авіаційний інститут”, доктор технічних наук, професор Кривцов Володимир Станіславович.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...