Названо новий симптом раку, про який ви не знали раніше

Названо новий симптом раку, про який ви не знали раніше
Автор Желізняк Олександр в Новини/Шоу-бізнес

Нові дослідження вчених, опубліковані в журналі Neuroscience, свідчать про те, що разом з розвитком онкологічних пухлин у людей можуть виникати порушення когнітивного характеру – труднощі із запам’ятовуванням, плутанина свідомості і т.д. Подібні прояви є наслідком реакцій імунної системи на новоутворення, вважають фахівці.

Медицині добре відомий феномен “хімізації мозку” – у людей, які лікуються від раку, нерідко спостерігаються проблеми з розумовою діяльністю, пише Народна Правда з посиланням на Медікфорум.

Loading...

Вважалося, що ці когнітивні порушення у ракових пацієнтів виникають через агресивне хіміотерапевтичне лікування. Але автори нових робіт наполягають: відхилення в мозкових функціях в разі онкологічних захворювань мають місце до початку лікування і розвиваються разом з пухлинами.

Дослідниками проводилися випробування за участю самок мишей, що хворіють на рак молочної залози. Вони показали, що поява пухлин спонукає імунну систему активувати білки-цитокіни, які відіграють роль борців з поширенням в організмі раку. У великій кількості цитокіни здатні шкодити мозку, руйнівно діючи на нейронні зв’язки.

Фахівці виявили, що порушення в мозкових функціях у мишей починалися ще до використання хіміотерапії.

У той же час їх експеримент підтвердив, що хіміотерапія також може сприяти зменшенню обсягу лобової частки і гіпокампу.

Нагадаємо, дослідники з Університетського коледжу Лондона встановили, що в кілька разів збільшити ризик раку шлунка може прийом таблеток від печії.

Раніше фахівцями WebMD (найбільший американський портал по темі охорони здоров’я та одночасно спільноти лікарів) були зібрані кілька симптомів, які пов’язані з онкологією. Людина може не здогадуватися, що чимось хворіє, але організм кожен раз подає їй різні сигнали.

Також ми писали про те, що група дослідників виявила, що підвищені дози вітаміну С і ніацину, або вітаміну B3, знищують стовбурові клітини раку. Опубліковане журналом Cell Biology International дослідження показало, що при впливі низьких і високих доз вітаміну C і ніацину на стовбурові клітини пухлин кишечника, дія протилежна.

 

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...