Названо продукти, які надовго забезпечать здоров’я судин

Названо продукти, які надовго забезпечать здоров’я судин
Автор Желізняк Олександр в Новини/Шоу-бізнес

Для здоров’я судин є кілька зрозумілих правил харчування, які дуже схожі з правилами здорового харчування в цілому.

Перш за все, не потрібно перегодовувати організм калоріями. Якщо ж немає проблем з надмірною вагою, треба побудувати свій раціон так, щоб отримувати з їжею приблизно стільки ж енергії, скільки витрачається протягом дня: наїдатися досхочу, але не переїдати, передає “Народна Правда” з посиланням на healthinfo.

Звичайно, не варто доводити себе до голодної непритомності. Їсти в будь-якому випадку необхідно, але перевагу потрібно віддати легкої, низькокалорійної їжі.

По-друге, не потрібно балувати і «розслабляти» свій організм легкозасвоюваними вуглеводами (рафінований білий цукор, манна і рисова каша, пшеничний хліб та інші вироби з пшеничного борошна вищого гатунку, всілякі кондитерські «задоволення»). Засвоюється-то все це легко, але тільки от користі організму ніякої – за великим рахунком, все це лише збільшує запаси «сміття» в організмі. Набагато більшу цінність представляють собою харчові волокна – налягайте на овочі і не дуже солодкі фрукти і ягоди.

По-третє – поменше тваринних жирів, більше рослинних. Пам’ятаєте той самий маргарин, який «не містить холестерину»? Він насправді має переваги перед своїми більш «жирними» побратимами, оскільки в його склад входять рослинні жири, а не тварини. Рослинні жири надають виражену антисклеротичну дію. І холестерин, хоч і не є отрутою, але все-таки не є тією речовиною, до «проковтування» якого потрібно прагнути.

По-четверте, крім усього того, що є не треба, існує і те, що необхідно поставляти вашому організму. Це, зрозуміло, вітаміни, стимулюючі окисно-відновні процеси (і, отже, активізують процеси переробки жирів і холестерину в організмі), – E, C, P, B1, PP і A.

Крім вітамінів необхідні і мінеральні речовини: кальцій і магній, мідь, хром і йод. Жорстка джерельна або кринична вода, багата солями кальцію і магнію, – справжній «еліксир здоров’я» для людей, які страждають на атеросклероз.

Достатня кількість хрому в їжі теж є надійним захистом від підступного захворювання. Достатня кількість хрому міститься в таких банальних продуктах, як буряк і горох, а також в жовтому (неочищеному) цукрі. Йод відіграє істотну роль в процесах розщеплення холестерину, тому бажано щодня пригощати себе якими-небудь морепродуктами.

Остання порада, можливо, виявиться зайвою, але про всяк випадок нагадаємо: ні в якому разі не пийте «сиру» (тобто водопровідну) воду, обов’язково її кип’ятіть. З-під крана тече така суміш вапна, хлору і солей, що регулярне її вживання міцно зцементує ваші бідні кровоносні судини.

Раніше була названа найбільш ефективна дієта для здоров’я серця і судин.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, які продукти вбивають серце і судини. Адже чисті прохідні судини можуть бути тільки у людей з правильним харчуванням. А лікарі пояснюють — між харчуванням і здоров’ям серця є прямий взаємозв’язок.

Як повідомляла “Народна Правда”, хвороби серця є причиною 25% смертей у всьому світі. Разом з тим, серцево-судинних захворювань часто можна уникнути, якщо дотримуватися здорового харчування, виконувати фізичні вправи і позбутися від шкідливих звичок.

Джерело: Народна Правда